Buğdaylı Kırmızı Pancar Cacığı Tarifi

Buğdaylı Kırmızı Pancar Cacığı Tarifi

Buğdayla pancar birlikte pişince, buğday özünü verdi ve çok lezzetlendirdi. Yani anlayacağınız, harika bir lezzet ortaya çıktı!
(0)
Hazırlama 1 saat
4 Kişilik

Buğdaylı Kırmızı Pancar Cacığı Tarifi için Malzemeler

Buğdaylı Kırmızı Pancar Cacığı Tarifi Hazırlanışı

Buğdaylı Kırmızı Pancar Cacığı Tarifi Tarifi
  1. Buğdayı akan suyun altında ve bir tel süzgeçte iyice yıkayın (Sıcak suyla da yıkayabilirsiniz). Elinizi boyamasın diye eldivenle kırmızı pancarları elma gibi soyun. Kuşbaşı et formunda küp küp doğrayıp, derin bir kaba koyun. Üzerine sirke gezdirip, tuzunu atın ve bir kenarda 30 dakika bekletin (Orijinal tarifte pancarın üzerine buğday da koyulup, ağzı kapatılıp bir gece buzdolabında bekletiliyor. Böylece buğday biraz fermente olup lezzetleniyor).
  2. Orta boy bir tencereye buğdayı, pancarı, yemeklik ince doğranmış soğanı koyup, içme suyunu üzerine katarın. Orta ısılı ateşte sık sık karıştırarak kaynayıncaya dek pişirin. Kaynadıktan sonra tuz ve karabiberi de katıp altını kısın ve sık sık karıştırarak en az 40-45 dakika pişirin.
  3. Buğdayların yumuşamasıyla, yemek pişmiş demektir. Suyu eksilirse, sıcak su katın. sanki hafif sulu bir pilav kıvamında olacak. Yani katıca bir yemek elde edeceksiniz. Sıcakken üzerine zeytinyağı gezdirip, sarımsaklı yoğurtla birlikte servise sunun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle