Marmelatlı Dilber Kurabiyesi Tarifi

Marmelatlı Dilber Kurabiyesi Tarifi

Damak zevkinize göre istediğiniz tür marmelat kullanabilirsiniz.
(0)
Hazırlama 30 dakika
6 Kişilik

Marmelatlı Dilber Kurabiyesi Tarifi için Malzemeler

Marmelatlı Dilber Kurabiyesi Tarifi Hazırlanışı

Marmelatlı Dilber Kurabiyesi Tarifi Tarifi
  1. Hamur için; yumurta, yoğurt, su, sıvıyağ, karbonat ve tuzu hamur yoğurma kabına koyup karıştırın. Unu azar azar ekleyip yoğurarak pütürsüz ve kulak memesi yumuşaklığında, hafif ele yapışan kıvamda bir hamur hazırlayın. Hamuru uzatıp bilek kalınlığına getirdikten sonra keskin bir bıçakla 18 eşit parçaya, bezeye ayırın.
  2. Üzerlerini temiz bir bezle örtüp oda sıcaklığında 60 dakika bekletin.
  3. Kıvama gelen hamurların her birini hafif nişasta serpilmiş tezgahın üzerine koyun. Merdane yardımıyla hamur parçalarını yarım santim kalınlığında ve dikdörtgen şeklinde açın. (yaklaşık A4 kağıdı boyutu)
  4. Marmelatı fırçayla hamurun her tarafına dağıtın. Sonra da uzun kenarlarından başlayıp rulo yapın. Keskin bir bıçakla 4-5 santim eninde dilimleyin. Kalan tüm hamurları aynı şekilde hazırlayın.
  5. Fırın tepsisini yağlayıp hazırladığınız hamurları tepsiye aralıklı olarak yerleştirin. Üzerlerine fırçayla eritilmiş sıcak yağ sürün.
  6. Tatlıları, 10 dakika önceden ısıtıp 175 dereceye ve alt üst konuma ayarladığınız fırında üzeri sarı - kahverengi oluncaya kadar, en az 30 dakika pişirip çıkarın. Henüz sıcak haldeyken üzerine pudra şekeri serpip ılınınca servise sunun. Afiyet olsun...
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle