Mantarlı Fransız Omleti Tarifi

Mantarlı Fransız Omleti Tarifi

Özellikle Pazar kahvaltılarında zengin bir omlet yemek isteyenler için Mantarlı Fransız Omleti Tarifi
(0)
Hazırlama 20 dakika
4 Kişilik

Mantarlı Fransız Omleti Tarifi için Malzemeler

Mantarlı Fransız Omleti Tarifi Hazırlanışı

Mantarlı Fransız Omleti Tarifi Tarifi
  1. Önce yumurtalar, sıcak süt, tuz ve karabiberi derin bir kapta 2-3 dakika, köpük köpük oluncaya kadar çırpın. Sonra da oda sıcaklığında en az 15-20 dakika bekletin.
  2. Bu arada iç harcını hazırlamak için; Taze mantarları akan suyun altında ovalıyarak yıkayın ve uzunlamasına ince ince dilimleyin.
  3. Zeytinyağını derin bir tavada kızdırıp, yemeklik çok ince kıyılmış soğanları ekleyerek 1-2 dakika kavurun. Üzerine taze mantarları katıp tuz ve karabiberini serpiştirin. Sürekli karıştırarak yüksek ısılı ateşte 4-5 dakika kavurup ocaktan alın.
  4. Tereyağını orta boy en fazla 20 cm çapındaki teflon tavada eritin. Bekleyen yumurtalı karışımı önce çatalla tekrar çırpın ve yakın mesafeden kızgın tavaya aktarın. Önce tahta kaşıkla veya spatulayla yumurtaları karıştırarak dağıtın.
  5. Ocağı orta ısıda tutarak yumurtalar pişip, katılaşıncaya kadar bekleyin. Bu arada tavanın kenarlarına yapışan yumurtaları spatulayla kazıtıp, kenarlarından ayırın ki rahatça ters çevirelim. 
  6. Omletin alt tarafı pişince, düz bir kapak yardımıyla ters çevirip diğer yüzünü de kızartın. İki tarafı da iyice pişen omleti servis tabağına aktarın.
  7. Ortasına soğanlı mantarlı karışımı koyup ikiye katlayın.
  8. Maydanoz, taze nane veya taze fesleğenle süsleyerek sıcak sıcak servise sunun.  Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle