Kremalı Amerikan Keki Tarifi

Kremalı Amerikan Keki Tarifi

İsterseniz kekin ara katına da çilek koyabilirsiniz.
(0)
Hazırlama 30 dakika
6 Kişilik

Kremalı Amerikan Keki Tarifi için Malzemeler

Kremalı Amerikan Keki Tarifi Hazırlanışı

Kremalı Amerikan Keki Tarifi Tarifi
 1. Keki yapmak için; ılık yağı ve tozşekeri derin bir kaba koyup mikserin yüksek devriyle 2-3 dakika çırpın. Oda sıcaklığında bekleyen yumurtaları kırıp 2-3 dakika daha çırpın.
 2. Diğer taraftan, parçalanmış çikolata ve sütü küçük bir tencereye koyup kısık ateşte karıştırarak çikolatayı eritin. Ocaktan alıp hafifçe ılınmasını bekleyin.
 3. Ilık hale gelen çikolatalı sütü yumurtalı karışımın üzerine aktarın. Oda sıcaklığındaki kremayı da ilave edip mikserle -3 dakika daha çırpmaya devam edin.
 4. Un, vanilya,kabartma tozu, karbonat, kakao ve tuzu bir başka kapta karıştırın ve yumurtalı karışıma ekleyin ve tekrar çırpın.
 5. Koyu boza kıvamındaki hamuru 20-22 santim çapındaki 2 ayrı kalıba paylaştırın.
 6. Keki 5 dakika önceden ısıtıp 180 dereceye ve alt üst konuma ayarladığınız fırında 30-35 dakika kadar pişirip çıkarın. Kekin orta kısmı yumuşak, sünger gibi olacaktır.
 7. Kekler soğuyunca kalıplarından çıkarın.
 8. Kremayı hazırlamak için; süt, un, nişasta, tozşeker ve vanilyayı küçük bir tencereye aktarıp orta ısılı ateşte, sürekli karıştırarak kaynatın.
 9. Kaynayınca ocaktan alıp karıştırarak ılık hale gelmesini sağlayın. Çilek püresini ekleyip mikserle tekrar çırpın.Soğumaya bırakın
 10. Karışımın yarısını keklerden birinin üzerine sürerek diğer keki üzerine yerleştirin, kalan kremayı da pastanın üstüne ve yanlarına sürün.
 11. İsterseniz krema için ikinci alternatifi kullanabilirsiniz. Buzdolabında beklettiğiniz kekin üzerini çilekle süsleyip servise sunun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle