Ispanaklı Pratik Arnavut Böreği Tarifi

Ispanaklı Pratik Arnavut Böreği Tarifi

Meşhur Arnavut böreğinin en pratik hali
(1)
Hazırlama 1 saat
6 Kişilik

Ispanaklı Pratik Arnavut Böreği Tarifi için Malzemeler

Ispanaklı Pratik Arnavut Böreği Tarifi Hazırlanışı

Ispanaklı Pratik Arnavut Böreği Tarifi Tarifi
  1. Ispanakların köklerini kesin ve iyice yıkayıp süzün. Sonrada çok ince ince doğrayarak derin bir kabın içine aktarın. Üzerine tuz ve baharatları serpin. İncecik yemeklik doğranmış soğanı ve loru ekleyip tıpkı köfte yoğurur gibi yoğurun. İyice yumuşayan ıspanaklı içi bir kenara bırakın.
  2. Sos için; yumurta ve maden suyunu bir kasede çatalla çırpın. 35*25 boyutundaki borcamı önünüze alın. Buzu hafif çözülmüş milföy hamurlarını 3 alta 3 üste olacak şekilde kalıba yerleştirin. Çatalla birkaç yerlerinden delin.
  3. Yufkalardan birini kalıba buruşturarak ve kenarlarını dışarı taşırarak yayın. İkinci yufkanın yarısını buruşturarak serin. Sonrada ıspanaklı içi yayın. Kalan yufka parçasını üzerine koyup taşan yufka kısımlarını üzerine kapatın. En sonunda kalan 6 adet milföyü yine 3 alta 3 üste olacak şekilde üst üste yerleştirin.
  4. Milföy dilimlerinin arasından keserek dilimleyin. Sosu üzerine gezdirip 5-7 dakika kadar çekmesini bekleyin. 5 dakika önceden ısıtıp 200 dereceye ayarladığınız fırında üzeri kızarıncaya kadar, en az 50 dakik pişirin. Çıkarıp dilimleyerek servis yapın.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle