İkizlerin Tavuk Bagetleri Tarifi

İkizlerin Tavuk Bagetleri Tarifi

İşte bizim evin ikizleri Hasobiyle Ömüş’ün en sevdiği tavuk sosu.
(0)
Hazırlama 20 dakika
4 Kişilik

İkizlerin Tavuk Bagetleri Tarifi için Malzemeler

İkizlerin Tavuk Bagetleri Tarifi Hazırlanışı

İkizlerin Tavuk Bagetleri Tarifi Tarifi
  1. Tavukları bıçakla birkaç yerinden delin. (bu işlem tavuk etinin sosu iyice çekmesini sağlayacaktır) Sosu hazırlamak için; ketçap, mayonez, süzme bal, tuz ve karabiberi derin bir kaseye aktarıp çatal yardımıyla çırpın. (sos için diğer sos seçeneklerini de kullanabilirsiniz) Bagetleri bu sosa bulayıp ağzı kapalı bir kapta sosun içinde buzdolabına koyarak en az bir gece bekletin.
  2. 4 yemek kaşığı zeytinyağını 20-25 santim çsapındaki bir teflon tavada kızdırın. Soslu tavuk etlerini kızgın yağa aktarıp yüksek ısılı ateşte çevirerek 2-3 dakika kızartın. Ocağın altını kısıp, tavayı bir kapak yardımıyla kapadıktan sonra sallayarak 8-10 dakika daha kızartıp ocaktan alın.
  3. Eğer bu yemek için tavuk budu kullanacaksanız; butları 6-7 yerinden bıçakla delip hafifçe yarın. Böylece tavuk, sosu çok daha iyi çeker. Tavuk butlarını bu sosa kyoup en az bir saat ya da bir gece buzdolabında bekletin.
  4. İsterseniz üzerine kornflaks ya da cips serpip bir fırın poşetine ya da ağzı kapalı fırın kabına koyarak 175 dereceye ayarladığınız fırında  35 dakika pişirebilirsiniz. Not: Servis yaparken butların altına makarna koymanızı öneririm. Afiyet olsun
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle