Fırında Levrek Buğulama Tarifi

Fırında Levrek Buğulama Tarifi

Ailecek yiyebileceğiniz mükemmel bir lezzet!
(0)
Hazırlama 1 saat
4 Kişilik

Fırında Levrek Buğulama Tarifi için Malzemeler

Fırında Levrek Buğulama Tarifi Hazırlanışı

Fırında Levrek Buğulama Tarifi Tarifi
  1. Balıkçınıza temizlettiğiniz bütün levrek balığını yıkayıp süzün. Her tarafına tuz serpip bir kenarda bekletin.
  2. Diğer taraftan, yeşil soğanları ayıklayıp incecik doğradıktan sonra derin bir kaba aktarın.Domatesleri küp şeklinde doğrayın, soğanların üzerine çok ince halkalar halinde doğradığınız yeşil biberlerle birlikte ekleyin.
  3. Maydanoz ve dereotunu ayıklayıp incecik kıydıktan sonra domateslerin üzerine aktarıp malzemeleri karıştırın. En son pirinç tanesi gibi dilimlediğiniz sarımsakları ve tuzu katarak tüm malzemeyi karıştırın.
  4. Öte yandan limonu ince halkalar halinde doğrayın.
  5. 50-60 santim boyundaki alüminyum folyoyu mutfak tezgahına serin.
  6. Balığın karın kısmını açıp hazırladığınız sebze karışımını doldurun. Isterseniz 5-6 adet, tane karabiber de koyabilirsiniz. Balığın karnını kapatıp, balığın üzerine limon dilimlerini yerleştirin.
  7. Hazırladığınız balığı alüminyum folyonun ortasına yerleştirin. Folyonun uçlarını kaldırıp balığın üzerini sıkıca kapatarak hava almamasını sağlayın.
  8. Balığı 5 dakika önceden 175 dereceye ayarladığınız fırında 35-40 dakika kadar pişirip çıkarın. Servise sunmadan önce 5 dakika daha bekletip folyoyu açın. Sıcak sıcak servise sunun. NOT: Alüminyum folyo yerine fırın kağıdı da kullanabilirsiniz. Isterseniz taze kültür mantarı da katabilirsiniz. Afiyet olsun…
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle