Damla Sakızlı Fıstıklı Rokoko Tarifi

Damla Sakızlı Fıstıklı Rokoko Tarifi

Üzerine meyveli ya da çikolatalı sos gezdirebilirsiniz.
(0)
Hazırlama 10 dakika
6 Kişilik

Damla Sakızlı Fıstıklı Rokoko Tarifi için Malzemeler

Damla Sakızlı Fıstıklı Rokoko Tarifi Hazırlanışı

Damla Sakızlı Fıstıklı Rokoko Tarifi Tarifi
  1. Kremşanti ve soğuk sütü derin bir kaba aktarıp mikserin yüksek devriyle 4-5 dakika çırptıktan sonra buzdolabında bekletin.
  2. Diğer taraftan, yumurta sarılarını ve toz şekeri derin bir kapta 2-3 dakika, köpük köpük oluncaya kadar çırpın. Başka bir kapta ise yumurta aklarını, mikserin yüksek devriyle, en az 10-12 dakika, kar gibi olup, katılaşıncaya kadar çırpın. Üzerine, dövülmüş damla sakızı ve kabuğu soyulmuş şam fıstığını ekleyin.
  3. Renkli lokumları (çifte kavrulmuş ya da normal lokum da olabilir) bıçakla, küp küp doğradıktan sonra çırpılmış yumurta akına ilave edin. Tahta bir kaşıkla karıştırın ve içine çırpılmış yumurta sarısı ile buzdolabında bekleyen kremşantiyi de aktarın. Tahta kaşıkla tüm malzemeler birbiriyle özleşinceye kadar karıştırın.
  4. Derin ve en az 20-25 santim çapındaki bir cam  ya da porselen kaseye temiz bir buzdolabı poşeti veya streç film serin.
  5. Hazırladığınız akıcı rokoko hamurunu kaseye boşaltın. Üzerine hazır keki yerleştirip naylonun uçlarını dışarda bırakın. Derin dondurucuda en az 4-5 saat bekletip servise sunmadan önce bir tabağa ters çevirin. Üzerindeki naylonu sıyırıp üzerine meyveli ya da çikolatalı sos gezdirdikten sonra  servise sunun. Afiyet olsun...
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle