Çikolatalı Kurabiye Tarifi

Çikolatalı Kurabiye Tarifi

Tam buğday unuyla, badem ve fındıklı nefis çikolatalı kurabiye
(1)
Hazırlama 45 dakika
8 Kişilik

Çikolatalı Kurabiye Tarifi için Malzemeler

Çikolatalı Kurabiye Tarifi Hazırlanışı

Çikolatalı Kurabiye Tarifi Tarifi
  1. Merhabalar lezzetli ve dayanıklı bir kurabiye tarifi vermek istiyorum.
  2. Tereyağ ve şeker mikser ile krema haline getirilir (çatal ile de oluyor) .Daha sonra diğer malzemeler karışıma eklenir elle karıştırılır. Hamur, şekil verilecek kıvama gelince yağlı kağıt serilmiş tepsiye 40 adet yuvarlak yapılarak aralıklı olarak dizilir.
  3. 20 dakika 160 derecede pişirilir. 80 gram çikolata kaynayan suyun buharında bir küçük tava içinde eritilir. Pişen yuvarlaklar ızgara üzerinde soğutulduktan sonra iki kurabiye arasına eritilen çikolata sürülür.
  4. Kurabiyeler soğuduktan sonra çikolata eritilmeye başlanmalıdır. Eriyen çikolata fazla bekletilmeden kullanılmalıdır ki tekrar sertleşir. Badem veya vanilya esansı 1 çay kaşığından bir damla bile fazla olmamalıdır.
  5. Badem esansı kullanılacak ise sadece çekilmiş badem kullanılması daha iyi olur. Bahsettiğim esans birçok markette küçük tüplerde satılıyor.
  6. Kurabiyeler buzdolabında saklanmalıdır ancak servis edilmeden önce bir süre oda sıcaklığında bekletilmelidir. Kıvamı ve tadı harika.
  7. Son olarak şekeri rondoda çektikten sonra, rondonun kapağını hemen açmayınız. Zerreciklerin yatışmasını beklemekte fayda var. Afiyet olsun
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle