Bademli Biskotti Tarifi

Bademli Biskotti Tarifi

Çayın yanına hafif bir atıştırmalık arayanlar bu tarifi çok seveceksiniz.
(0)
Hazırlama 45 dakika
8 Kişilik

Bademli Biskotti Tarifi için Malzemeler

Bademli Biskotti Tarifi Hazırlanışı

Bademli Biskotti Tarifi Tarifi
  1. Oda sıcaklığında iyice yumuşamış olan diyet margarin derin bir kaba koyulur. Üzerine, toz tatlandırıcı,  rendelenmiş limon kabuğu ve yumurta sarısı eklenip yoğrulmaya başlanır. (Bu işlem mikser yardımıyla da yapılabilir) Üzerine çekilmiş badem  içi ve tam buğday unu azar azar ilave edilip kulak memesi yumuşaklığına gelinceye kadar yoğrulur.
  2. Hamur merdane yardım ıyla dosya kağıdı büyüklüğünde ve dikdörtgen şeklinde açılır. Uzun kenarına vişne ya da kiraz şekerlemeleri dizilir. (şekerleme yosa bütün haldeki fındık ya da badem içleri de dizilebilir) Hamur uzun kenarından başlanarak rulo yapılır. Dosya kağıdı büyüklüğündeki alüminyum folyoyla hamur paket yapılır gibi sarılır. Paket yapılan hamur buzdolabında 1 saat bekletilerek sertleşmesi sağlanır.
  3. Hamur buzdolabından çıkarılıp üzerindeki folyo sıyrıldıkktans onra 1 santim kalınlığında dilimlenir. Fırın tepsisi yağlanır ya da üzerine fırın  kağıdı serilir. Biskottiler tepsiye aralıklı olarak dizilip 175 dereceye ayarlanmış fırında üzerleri hafifçe sararıncaya kadar, 20-25 dakika pişirilir. Fırından çıkarılıp soğuması beklenen kurabiyeler servise sunulur. Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle