Akmerkez Usulü Browni Tarifi

Akmerkez Usulü Browni Tarifi

Farklı bir browni yorumu. Bayılacaksınız!
(1)
Hazırlama 45 dakika
4 Kişilik

Akmerkez Usulü Browni Tarifi için Malzemeler

Akmerkez Usulü Browni Tarifi Hazırlanışı

Akmerkez Usulü Browni Tarifi Tarifi
  1. Oda sıcaklığında bekleyen yumurtaların sarıları ile beyazlarını ayırıp iki ayrı derin kaba aktarın.
  2. Yumurta sarılarının üzerine tozşekeri ve eritilip ılıtılmış margarini ekleyin. Mikserin yüksek devriyle 2-3 dakika çırpın.
  3. Üzerine bir başka kapta karıştırılmış, un, kabartma tozu ve kakaoyu, büyük bir tel süzgeçle eleyerek ilave edin. Mikserle, pürüzsüz bir kıvam elde edinceye kadar, en az 3-4 dakika çırpın ve bir kenarda bekletin.
  4. Ayırdığınız yumurta aklarının üzerine bir çay kaşığı ucuyla tuz ekleyin. Sonra da mikserin yüksek devriyle 8-10 dakika, katılaşıp kar gibi oluncaya kadar çırpın.
  5. Kar gibi olan yumurta aklarını önceden hazırladığınız unlu karışımın içine aktarıp tahta bir kaşıkla iyice karıştırın ve malzemeleri birbirine yedirin.
  6. Üzerine ılık suyu azar azar ekleyin. Kek hamurunun akıcı boza kıvamında olması gerekir. Son olarak, damla çikolata ve çekilmiş bademi ilave edip tahta kaşıkla tekrar karıştırın.
  7. Büyük boy kare ya da yuvarlak bir cam kabın içini yağlayıp kek hamurunu kaba aktarın.
  8. Fırını 175 dereceye ayarlayın ve kalıbı fırının alttan ikinci rafına yerleştirip 45 dakika pişirin. Çıkarın ve soğuyunca dilimleyerek servise sunun. Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle