Yulaflı Metro Kurabiyesi Tarifi

Yulaflı Metro Kurabiyesi Tarifi

Yulaf ezmesinin çıtırlık kattığı bu çikolatalı kurabiyeye kurabiyeye bayılacaksınız.
(0)
Hazırlama 30 dakika
1 Kişilik

Yulaflı Metro Kurabiyesi Tarifi için Malzemeler

Yulaflı Metro Kurabiyesi Tarifi Hazırlanışı

Yulaflı Metro Kurabiyesi Tarifi Tarifi
  1. Yumuşak yağı, oda sıcaklığındaki yumurtaları ve şekeri derin bir kaba koyun. Mikserin orta devriyle 2-3 dakika, krema gibi oluncaya kadar çırpın. Un, kakao ve karbonatı katıp kaşıkla iyice karıştırın. Yulaf ezmasini katıp elinizle yoğurun. Kulak memesinden daha sert bir hamur elde edeceksiniz. Ancak bu hamur durdukça sertleşen bir hamur olduğu için yumuşatmak için kaşık kaşık süt katmanız gerekecektir. Hızlıca harket edin ve fırın tepsisine fırın kağıdı serin.
  2. Fırını 180 dereceye ve alt üst konuma ayarlayıp 5 dakika önceden ısıtın. Hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp parçaları yuvarlayın ve parmak şekli verin. Kurabiyeleri tepsiye aralıklı olarak dizin. Sıcak fırında 12-15 dakika pişirip hemen çıkarın.
  3. Çıkarır çıkarmaz ortalarına parmağınızla bastırıp çukurlaştırın. Kayık şekli verdiğiniz kurabiyeleri soğumaya bırakın. Diğer taraftan, hazır çikolastalı sosu üzerindeki tarife uygun şekilde hazırlayın. Hafifçe ısıtıp kurabiyelerin ortasındaki çukurlara paylaştırın. Süsleyerek servise sunun. Afiyet olsun…
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle