Portakallı Alman Pastası Tarifi

Portakallı Alman Pastası Tarifi

Çocukluğumuzu hatırlatan Alman pastasına portakal ekledim.
(0)
Hazırlama 30 dakika
6 Kişilik

Portakallı Alman Pastası Tarifi için Malzemeler

Portakallı Alman Pastası Tarifi Hazırlanışı

Portakallı Alman Pastası Tarifi Tarifi
  1. Kekin hazırlanması için; oda sıcaklığında bekleyen yumurtalar derin bir kaba kırılıp üzerine ılık haldeki su ve toz şeker eklenerek mikserin yüksek devriyle 3-4 dakika kadar çırpılır.
  2. Diğer taraftan, un, vanilya ve kabartma tozu başka bir derin kapta elle karıştırılır. Karışım tel süzgeçle elenerek yumurtalı karışıma eklenir. Tahta kaşık ya da plastik spatulayla malzemeler karıştırılır.
  3. 25-30 santim çapındaki kek kalıbı (kelepçeli kek kalıbı da kullanılabilir) sıvıyağla iyice yağlanıp hazırlanan kek hamuru bu kalıba aktarılır.
  4. Kek, 10 dakika önceden, 175 dereceye ve alt-üst konomuna ayarlanmış fırında üzeri sararıncaya kadar, 30 dakika kadar pişirilip çıkarılır. Soğuması beklenip enlemesine ikiye bölünür.
  5. Kremasının hazırlanması için; süt ve toz şeker küçük bir tencerede tel çırpıcıyla çırpılır. Un ve vanilya da ilave edilip iyice karıştırılır.
  6. Tencere orta ısılı ateşin üzerine alınıp sürekli karıştırılarak krema katılaşıp muhallebi kıvamına gelinceye kadar pişirilir. Kaynamaya başlayan krema ocaktan alınır.
  7. Henüz sıcakken içine yumurta sarıları ve krem peynir aktarılır. Mikserin yüksek devriyle 3-4 dakika kadar çırpılıp ılık hale getirilir.
  8. Hazırlanan ılık krema kekin arasına ve üzerine bolca sürülür. Üzerine portakal ya da ananas dilimleri yerleştirilir. Varsa çikolata parçalarıyla süsülenir. Buzdolabında birkaç saat bekletildikten sonra dilimlenerek servise sunulur.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle