Limonlu Hindi Şinitzel Tarifi

Limonlu Hindi Şinitzel Tarifi

Özellikle çocukların favorisi olacak.
(0)
Hazırlama 30 dakika
4 Kişilik

Limonlu Hindi Şinitzel Tarifi için Malzemeler

Limonlu Hindi Şinitzel Tarifi Hazırlanışı

Limonlu Hindi Şinitzel Tarifi Tarifi
  1. Hindinin göğüs kısmından çıkarılmış kemiksiz, derisiz, ince dövülmüş bonfile etini  kullanacağız. İsterseniz tavuk şinitzel de kullanabilirsiniz.
  2. Diğer taraftan; salatayı hazırlamak için; domatesleri tavla zarı formunda, soğanları incecik doğrayıp derin bir kaba aktarın ve karıştırın. Üzerine tuzu ve nar ekşisi ya da sirkeyi ekleyin. Zeytinyağını da ilave ettikten sonra karıştırıp bir kenarda bekletin.
  3. Diğer taraftan, bir tabağa unu, tuz ve karabiberi koyup karıştırın. Bir başka tabağa da galeta ununu serpiştirin. Yumurta akı, yumurta, dövülmüş sarımsak ve soya sosunu da başka bir çukur kaba aktarıp çatalla çırpın.
  4. Sıvıyağı geniş bir tavada kızdırın. Hazırladığınız şinitzelleri önce una, sonra yumurtaya, son olarak da galeta ununa buladıktan sonra kızgın yağda önlü arkalı 8-10 dakika, altın sarısı oluncaya kadar kızartın.
  5. Şinitzelleri kağıt havlunun üzerine alıp fazla yağını çektirdikten sonra servis tabağına yerleştirin. Henüz sıcakken üzerine limon suyunu gezdirin. Salatayla birlikte servise sunun. Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle