Limonlu ve Ballı Tayland Tavuğu Tarifi

Limonlu ve Ballı Tayland Tavuğu Tarifi

Tavukların üzerine bir de susam serperseniz çok lezzetli olacaktır.
(0)
Hazırlama 30 dakika
4 Kişilik

Limonlu ve Ballı Tayland Tavuğu Tarifi için Malzemeler

Limonlu ve Ballı Tayland Tavuğu Tarifi Hazırlanışı

Limonlu ve Ballı Tayland Tavuğu Tarifi Tarifi
  1. Tavuk etlerini parmak şeklinde ince uzun dilimleyin. Derin bir vok tavasına tavukları koyup, orta ısılı ateşin üzerine oturtun. Hiç yağ eklemeden sık sık karıştırarak en az 7-8 dakika tavukları kavurun. Yıkayıp süzdüğünüz ve kağıt havluyla kuruladığınız mantarları ince uzun dilimleyin.
  2. Mantarları tavukların üzerine aktarın ve yine karıştırarak 5 dakika kavurun. Eğer mantarlar çok su verirse, o suyu kaşıkla alıp atın. Çünkü yemeğin tadını bozar. Artık çok ince kıyılmış sarımsakları katıp 1 dakika daha pişirip ocaktan alın.
  3. Şimdi ufak bir tencereye veya saplı sos tenceresine tüm sos malzemelerini aktarın. Önce tel çırpıcıyla tüm malzemeleri karıştırın. Sonra da çok kısık ateşte sürekli karıştırarak sosu kaynatıp hemen ocaktan alın ve sıcak haldeki tavukların üzerine aktarın. Tekrar ocağın altını orta ateşte açın.
  4. Şimdi de haşlanmış spagetti veya noodle’ı tavukların içine katın. Tüm malzemeleri bir makarna çatalı veya maşayla iyice karıştırın. Birkaç dakika sonra ocaktan alın. İnce kıyılmış dereotuyla karıştırın. İsterseniz birkaç kaşık susamı yağsız tavada kavurup üzerine serpin. Çok lezzet katacaktır. Hemen servise sunun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle