Peynirli Tavuk Bonfile Tarifi

Peynirli Tavuk Bonfile Tarifi

İsterseniz 2 dilim salamı ya da salatalık turşusunı tavla zarı formunda doğrayıp peynirli harca ilave edebilirsiniz.
(0)
Hazırlama 45 dakika
4 Kişilik

Peynirli Tavuk Bonfile Tarifi için Malzemeler

Peynirli Tavuk Bonfile Tarifi Hazırlanışı

Peynirli Tavuk Bonfile Tarifi Tarifi
  1. Bu yemekte tavuğun göğüs kısmından çıkarılmış kemiksiz, derisiz, ince dövülmüş bonfile etini  kullanacağız. Aslında etin dövülüp inceltme işlemini kasaba da yaptırılabilir. Et temiz bir buzdalabı poşetinin içinde bir çekiç ya da et döveceği yardımıyla dövüp bisküvi kalınlığına getirilebilir de.
  2. Hazır tavuk şinitzel de kullanılabilir. İnceltilmiş tavuk bonfile ya da şinitzelleri mutfak tezgahına yan yana yerleştirin. Üzerlerine tuz ve karabiber serpip 2 yemek kaşığı zeytinyağı gezdirin. Bıçak yardımıyla üzerlerine ince bir tabaka halinde hardal sürün. Etlerden birinin üzerine önce bir dilim jambon ya da salam, bunun üzerine de ya rendelenmiş kaşarın yarısını ya da bütün kaşarın bir dilimini yerleştirin. Etin üzerini diğer et parçasıyla kapatın. Kenarlarına bıçağın sapıyla vurarak etlerin birbirine yapışmasını sağlayın. (isterseniz  etlerin kenarlarını kürdan yardımıyla da kapatabilirsiniz) Etin diğer iki parçasına da aynı işlemleri uygulayın.    
  3. Bir tabağa un, bir başka tabağa da galeta unu serpiştirin. Yumurtayı da çukur bir tabağa kırıp çatal yardımıyla çırpın. Sıvıyağı geniş bir tavada kızdırın. Hazırladığınız şinitzelleri önce una, sonra yumurtaya, son olarak da galeta ununa buladıktan sonra kızgın yağda önlü arkalı 8-10 dakika, altın sarısı oluncaya kadar kızartın.
  4. Şinitzelleri kağıt havlunun üzerine alıp fazla yağını çektirin. Sıcak sıcak ve pilav, püre ya da salatayla birlikte servise sunun. Kızartma sevmiyorsanız, şinitzelleri, önceden 175 dereceye ayarladığınız fırında 35-40 dakika kadar pişirin. Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle