Kurabiye Çokoprens Tarifi

Kurabiye Çokoprens Tarifi

Çocukların en sevdiği atıştırmalıklardan bir tanesini onlara evde yapmaya ne dersiniz?
(0)
Hazırlama 45 dakika
8 Kişilik

Kurabiye Çokoprens Tarifi için Malzemeler

Kurabiye Çokoprens Tarifi Hazırlanışı

Kurabiye Çokoprens Tarifi Tarifi
  1. Oda sıcaklığında iyice yumuşamış olan margarin derin bir kaba konur. Üzerine oda sıcaklığında bekleyen yumurta sarıları eklenir. Kabartma tozu, vanilya ve pudraşekeri de ilave edilip hamuru yoğrulmaya başlanır. Un da azar azar katılıp düzgün bir hamur elde edilinceye kadar yoğrulur. Kulak memesinden daha sert olan ve ele yapışmayan hamur üç eşit parçaya bölünür.
  2. Hamur parçalarından biri mutfak tezgahının üzerine koyulup merdane yardımıyla  yarım santim kalınlığında açılır. İkinci hamura kakao eklenip kakao hamura iyice yedirilinnceye kadar yoğrulur.
  3. Kakaolu hamur da merdaneyle yarım santimden daha ince olacak şekilde açılıp birinci hamurun üzerine yerleştirilir. Üçüncü hamur parçası da merdaneyle yarım santim kalınlığında açılıp kakaolu hamurun üzerine kapatılır. Böylece arası kakaolu 3 katlı bir hamur elde edilecektir. Hazırlanan hamurdan çay bardağı ağzıyla ya da şekilli kurabiye kalıplarıyla parçalar çıkarılır.
  4. Fırın tepsisine fırın kağıdı serilip kurabiyeler aralıklı olarak tepsiye dizilir. Kurabiyeler, 5 dakika önceden 175 dereceye ve alt üst konuma ayarlanmış olan  fırında 20 dakika pişirilip çıkarılır. Soğuyunca servise sunulur. Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle