Hindistancevizli Kutlama Kurabiyesi Tarifi

Hindistancevizli Kutlama Kurabiyesi Tarifi

Bu beyaz renkli bir kurabiyedir. Üzerini çeşitli şekerlemeler, çikolata ya da kremayla süsleyebilirsiniz.
(0)
Hazırlama 15 dakika
8 Kişilik

Hindistancevizli Kutlama Kurabiyesi Tarifi için Malzemeler

Hindistancevizli Kutlama Kurabiyesi Tarifi Hazırlanışı

Hindistancevizli Kutlama Kurabiyesi Tarifi Tarifi
  1. Oda sıcaklığında yumuşamış olan bitkisel margarini derin bir yoğurma kabına koyun. Üzerine yine oda sıcaklığında bekleyen yumurtaların sadece sarılarını katın. Bir limonun kabuğunu rendenin küçük delikli tarafında  rendeleyip malzemelere ekleyin.
  2. Vanilyayı ve pudra şekerini de koyduktan sonra unu azar azar ilave ederek hamuru yoğurmaya başlayın. Yaklaşık 4-5 dakika sonra elinize yapışmayan, kulak memesi yumuşaklığında bir hamur elde edeceksiniz. Hamuru toparlayıp oda sıcaklığında en az 30 dakika bekletin.
  3. Dinlenen hamuru  bir merdane yardımıyla ya da elinizle yarım santimden biraz daha ince olacak şekilde açın. Hamurdan şekilli kurabiye kalıplarıyla ya da bir çay bardağının ağzıyla şekilli parçalar çıkarın. Hazırladığınız kurabiyeleri fırın kağıdı serilmiş ya da yağlanmış fırın tepsisine aralıklı olarak dizin.
  4. Üzerlerine çırpılmış yumurta akı sürüp hindistancevizi tozu serpiştirin. Kurabiyeleri 5 dakika ısıtıp önceden 175 dereceye ayarladığınız fırında  yaklaşık 12-15 dakika, üzerleri sararıncaya kadar  pişirip çıkardıktan sonra soğumalarını bekleyin. 
  5. Fırından çıkan kurabiyeler kendi sıcaklıklarıyla pişmeye devam eder. Bu yüzden fırında fazla tutmayın. Afiyet olsun…    
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle