Meyveli Krem Bürüle Tarifi

Meyveli Krem Bürüle Tarifi

İsterseniz krem bürüllerein üzerine hiç şeker eklemeyip yakma işlemini yapmayabilirsiniz. Bu tatlı yine de çok lezzetli olacaktır. .
(0)
Hazırlama 45 dakika
6 Kişilik

Meyveli Krem Bürüle Tarifi için Malzemeler

Meyveli Krem Bürüle Tarifi Hazırlanışı

Meyveli Krem Bürüle Tarifi Tarifi
  1. Önce küçük boy bir tencereye süt ve kremayı koyup orta ısılı ateşin üzerine oturtun. Sık sık karıştırarak, kaynamaya bırkaın.
  2. Bir tarafta derin bir kabın içine oda sıcaklığındaki yumurta sarıların ve vanilyayı koyun. Üzerine tozşekeri ekleyip mikserin yüksek devriyle 2-3 dakika çırpın. Böylece karışım epey katılaşacaktır.
  3. Şimdi bu katılaşmış yumurtalı karışımın üzerine kaynayan kremalı sütü azar azar eklemeye başlayın. Bir taraftan mikserin düşük devriyle çırparken, bir taraftan dökmeye devam edin. Ama çok çırpmayın, yoksa çok köpüklü olacaktır.İsteğinize göre limon kabuğu rendesini ekleyin.
  4. Diğer taraftan, seramik, porselen yada cam kalıplarınızı hazır bekletin. içini Her bir kaba ağız kısımlarında birer parmak boşluk kalacak şekilde bu yumurtalı karışımı dökerek tüm kaplara paylaştırın. Her bir kabın üzerini aliminyum folyoyla sıkıca kapatın ve yarısına kadar sıcak su dolu fırın tepsisinin içine oturtun. kalıpların tam yarısına kadar gelecek şekilde su seviyesini ayarlayın.
  5. Daha sonra 5 dakika önceden ısıtılmış ve 180 derece alt-üst konuma ayarlanmış fırında 40-45 dakika pişirin. Su dolu tepsiden çıkarın ve tezgahta soğumasını bekleyip buzdolabına koyarak 1 gece kadar bekletin.
  6. Ertesi gün önce kapların üzerlerine esmer şekeri serpin. Fırın ızgarasını 200 dereceye ayarlayıp ısıtın. Krem bürüleleri fırının en üst rafına, ızgaraya en yakın konuma yerleştirin. Bir kaç dakika içinde şekerler eriyip karamelize olacaktır. Hemen fırından alın ve tekrar buzdolabına koyup iyice soğutun.
  7. Meyvelerle süsleyerek servise sunun. Not; Aslında bu işlem pürmüz dediğimiz bir ocak ya da yakma çakmağı ile yapılır. Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle