Zencefilli Un Kurabiyesi Tarifi

Zencefilli Un Kurabiyesi Tarifi

Zencefil ile tam bir kış kurabiyesi.
(0)
Hazırlama 30 dakika
6 Kişilik

Zencefilli Un Kurabiyesi Tarifi için Malzemeler

Zencefilli Un Kurabiyesi Tarifi Hazırlanışı

Zencefilli Un Kurabiyesi Tarifi Tarifi
  1. Oda sıcaklığında yumuşamış olan tereyağı ya da margarini derin bir yoğurma kabına koyun. Üzerine vanilya ve zencefili ilave edip yoğurmaya başlayın. Son olarak, unu azar azar aktarın ve hamuru yaklaşık 7-8 dakika, ele yapışmayan ve kulakmemesi yumuşaklığında bir hamur elde edinceye kadar yoğurun.
  2. Hamuru toparlayıp oda sıcaklığında 10 dakika kadar bekletin. Un kurabiyesinin özelliği çok uzun süre yoğrulmasıdır. Ancak toparlanıp şekle girer. Ama kıvamını bulunca çok güzel şekil alan yumuşak ve bembeyaz bir hamur olur.
  3. Dinlenen hamurdan kabuklu ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp parçaları avuçlarınız arasında yuvarlayın. Kurabiyeleri fırın kağıdı serdiğiniz tepsiye aralıklı olarak yerleştirin. Kurabiyeleri 175 dereceye ayarlı fırında, yaklaşık 30 dakika pişirin. Fırından çıkarıp ılık hale gelmelerini bekleyin.
  4. Fırından çıkan kurabiyeler kendi sıcaklıklarıyla pişmeye devam eder. Bu yüzden fırında fazla tutmamanızı tavsiye ederim. Biraz ılık hale gelen kurabiyeleri kakao ile karıştırdığınız pudra şekerine bulayıp soğuk olarak servise sunun. Afiyet olsun…
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle