Labneli Pişmeyen Cheese (Çiz) Kek Tarifi

Labneli Pişmeyen Cheese (Çiz) Kek Tarifi

Hiç pişirmeden hazırlanan nefis tatlı
(0)
Hazırlama 10 dakika
8 Kişilik

Labneli Pişmeyen Cheese (Çiz) Kek Tarifi için Malzemeler

Labneli Pişmeyen Cheese (Çiz) Kek Tarifi Hazırlanışı

Labneli Pişmeyen Cheese (Çiz) Kek Tarifi Tarifi
  1. Bisküvileri kırarak robota koyun. Yağları ekleyip robotta çekerek hamur kıvamına getirin. Gerekirse 1-2 yemek kaşığı soğuk su ilave edebilirsiniz. Hamuru robottan alın. 22-25 santim çapındaki kelepçeli kalıbın içini alüminyum folyoyla kaplayın.
  2. Hamuru bastırarak kalıba yayın. Yumurta aklarını geniş bir cam kaseye koyun. Tuzu katıp mikserin yüksek devriyle, katılaşıp kar gibi oluncaya kadar, en az 7-8 dakika çırpın. Yumurta sarılarını ve 1 su bardağı tozşekeri başka bir cam kaseye koyun. Labneyi ekleyip mikserle 2-3 dakika çırpın.
  3. Diğer taraftan, limonları iyice yıkayıp kurulayın. Kabuklarıyla birlikte küp küp doğrayıp kalan 1 su bardağı şekerle birlikte robotta çekin. Püre haline gelen karışımı yumurtalı labneli karışımın üzerine ilave edin. Tahta kaşık ya da spatula yardımıyla iyice karıştırın. Üzerine kar gibi olan yumurta akını yavaş yavaş aktarıp karıştırmaya devam edin.
  4. Şimdi bu karışımı, kalıptaki bisküvi hamurunun üzerine aktarıp yayın. Derin dondurucuda en az 6-7 saat bekletin. Dondurucudan çıkardığınız pastayı kalıptan alıp servis tabağına koyun. Alüminyum folyoyu sıyırıp atın. Oda sıcaklığında 7-8 dakika beklettikten sonra keskin bir bıçakla dilimleyerek servise sunun.  Afiyet olsun…
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle