Kereviz Sapı Salatası Tarifi

Kereviz Sapı Salatası Tarifi

Diyet yapıyorum diye aç kalmanıza gerek yok... Çok besleyici ve doyuru farklı bir salata tarifi.
(0)
Hazırlama 20 dakika
4 Kişilik

Kereviz Sapı Salatası Tarifi için Malzemeler

Kereviz Sapı Salatası Tarifi Hazırlanışı

Kereviz Sapı Salatası Tarifi Tarifi
  1. Bu salatada büyük marketlerde satılan demet halindeki kereviz sapını kullanacağız. Yani kereviz sebzesinin üzerindeki saplarını kullanmayacağız. Özellikle avrupa ve amerikada salatalarda çok kullanılan kokulu bir bitkidir.
  2. 3 adet kereviz sapını yapraklarıyla beraber yıkayarak süzün. İncecik doğrayıp salata tabağına alın. Turpları soyup ince halkalar halinde doğradıktan sonra hamur kalıbıyla şekiller çıkarın.
  3. Mısırı ve şekilli turpları salataya ekleyin. Turbu salataya katmanın başka bir şekli de rendeleyip üzerine 1 çay kaşığı tuz serpiştirmek ve ovalayarak acı suyunu çıkardıktan sonra yıkayıp süzmektir. Eğer havuç kullanacaksanız, rendelemeniz yeterli olacaktır.
  4. Diğer taraftan, salamları parmak şeklinde doğrayın ve ufak bir tavada orta ısılı ateşte kendi yağında 2-3 dakika kavurup salatanın üzerine aktarın.
  5. Sosu hazırlamak için: mayonez, zeytinyağı, limon suyu, hardal, zeytinyağı ve elma sirkesini bir kaba aktarıp çatalla çırpın.
  6. Tuz, kuru fesleğen ve varsa nar ekşisini katıp tekrar karıştırın. Hazırladığınız bu sosu salatanın üzerine aktardıktan sonra servise sunun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle