Kayısılı Mimoza Pastası Tarifi

Kayısılı Mimoza Pastası Tarifi

Kakao ve kayısının muhteşem karışımı. Parmak yedirtecek bir pasta tarifi
(1)
Hazırlama 20 dakika
8 Kişilik

Kayısılı Mimoza Pastası Tarifi için Malzemeler

Kayısılı Mimoza Pastası Tarifi Hazırlanışı

Kayısılı Mimoza Pastası Tarifi Tarifi
  1. Kakaolu kekin iki parçası yan yana yerleştirilir. Üzerlerinde portakal suyu gezdirilerek kekler ıslatılır.
  2. Diğer taraftan, kremasının hazırlanması için; kakaolu hazır puding ve süt orta boy bir tencereye aktarılıp kısık ateşte, sürekli karıştırılarak koyulaşıp muhallebi kıvamına gelinceye kadar pişirilir.
  3. Kaynamaya başlar başlamaz ocaktan alınıp henüz sıcak haldeyken yumurta sarıları ve labne peyniri eklenir. Karışım mikserin yüksek devriyle 7-8 dakika çırpılıp ılık hale gelmesi beklenir.
  4. Ilık hale gelen kremanın yarısı plastik spatula yardımıyla keklerden birinin üzerine ve kenarlarına sürülür. Kayısılar ince ince dilimlenerek üzerine yerleştirilir.
  5. Kekin diğer parçasının tam ortasına çay tabağı koyulup, bıçakla tabağın etrafı kesilerek yuvarlak parça çıkarılır. Çıkarılan parça avuçlar arasında ufalanarak çok küçük parçalara ayrılır.
  6. Ortası delik olan parça kekin ilk katının üzerine oturtulup kalan krema üzerine sürülür. Üzerine ufalanan kek parçaları serpiştirilip, birkaç dilim kayısıyla süslenir. İstenirse üzeri krem şantiyle süslenerek buzdolabında bekletilir. İyice soğuyan pasta dilimlenerek servise sunulur. Afiyet olsun…
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle