Kabaklı Karidesli Venedik Makarnası Tarifi

Kabaklı Karidesli Venedik Makarnası Tarifi

İstediğiniz türde makarna kullanabilirsiniz.
(0)
Hazırlama 30 dakika
4 Kişilik

Kabaklı Karidesli Venedik Makarnası Tarifi için Malzemeler

Kabaklı Karidesli Venedik Makarnası Tarifi Hazırlanışı

Kabaklı Karidesli Venedik Makarnası Tarifi Tarifi
  1. Soğanı yemeklik incecik, sarmısakları pirinç tanesi büyüklüğünde doğrayın. Domatesleri rendeleyip maydanozu incecik kıyın. Kabakları kazıyıp yıkadıktan sonra boylamasına kalem kalınlığında dilimleyin ve tavla zarı formunda küp küp doğrayın.
  2. Sosu hazırlamak için; tereyağını geniş bir teflon tavada (vok tavası kullanılmasını öneririm) eritip üzerine zeytinyağını ekleyin. Soğanı ve sarmısağı tavaya aktarıp orta ısılı ateşte, sürekli karıştırarak soğan yumuşayıncaya kadar, 2-3 dakika kavurun. Kabakları ilave edip karıştırarak 1-2 dakika daha pişirin.
  3. Karidesler, tuz ve biberleri ekleyip varsa şarabı da kattıktan sonra karıştırarak 2 dakika pişirin. Domates ve püreyi ilave edip sosu 4-5 dakika kadar kaynatın. İncecik kıyılmış maydanoz ve varsa fesleğeni de katıp ocaktan alın.
  4. Diğer taraftan, makarnayı 12 su bardağı tuzlu suda 10-12 dakika kadar kaynatıp süzün. (makarnanın diri kalmasına özen gösterilmeli) Makarnayı tekrar aynı tencereye aktarıp hazırladığınız sosu üzerine aktarın ve karıştırın. Üzerine peyniri ilave edip sıcak sıcak servise sunun.   Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle