Gül\'ün Sütlü Kadayıfı Tarifi

Gül'ün Sütlü Kadayıfı Tarifi

Kadayıfa süt çok yakışıyor! Hem tatlıyı hafifletiyor hem de bambaşka bir tat katıyor.
(0)
Hazırlama 30 dakika
6 Kişilik

Gül'ün Sütlü Kadayıfı Tarifi için Malzemeler

Gül'ün Sütlü Kadayıfı Tarifi Hazırlanışı

Gül\'ün Sütlü Kadayıfı Tarifi Tarifi
  1. Şerbeti hazırlamak için; su, limon suyu ve toz şekeri büyükçe bir tencereye aktarın. Orta ısılı ateşte, arada sırada karıştırarak kaynayıncaya kadar ısıtın. Kaynamaya başlayınca ocağın altını kısıp kısık ateşte 15 dakika daha kaynattıktan sonra ocaktan alın. Soğumasını bekleyin.
  2. Tel kadayıfı iyice didikleyerek parçalayın. Eritilmiş yağı ve sıvıyağı kadayıfa ekleyip yoğurarak kyağı kadayıfa iyice yedirin.
  3. İçini hazırlamak için; ceviz içi, fındık içi, süt ve toz şekeri derin bir kapta karıştırın.
  4. Bir neskafe fincanına 2 yemek kaşığı kadayıf koyun. Üzerine sütlü karışımdan 1 kaşık ilave edin. Üzerine 2-3 kaşık daha kadayıf koyup kaşıkla bastırın.
  5. Fincanı yağlanmış bir tepsiye ters çevirerek kadayıfı tepsiye yerleştirin. kalan malzemelere de aynı işlemleri uygulayın.
  6. Kadayıfları 5 dakika önceden ısıtıp 200 dereceye ve alt üst konuma ayarladığınız fıırnda üzerleri iyice kızarıncaya kadar, en az 30 dakika kadar pişirin.
  7. Fırından çıkardığınız kadayıf toplarını daha sıcakken geniş bir spatula yardımıyla servis tabağına yerleştirin. üzerine soğumuş olan şerbeti gezdirin. Şerbeti iyice çekmelerini bekleyip servise sunun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle