Dondurmalı Italyan Keki Tarifi

Dondurmalı Italyan Keki Tarifi

Renkli görüntüsü ile sizi cezbedecek, özellikle yaz sofralarının vazgeçilmezi olacak bir tarif.
(0)
Hazırlama 1 saat
6 Kişilik

Dondurmalı Italyan Keki Tarifi için Malzemeler

Dondurmalı Italyan Keki Tarifi Hazırlanışı

Dondurmalı Italyan Keki Tarifi Tarifi
  1. Parçaladığınız bisküvileri ve tarçını mutfak robotuna aktarıp çekin. Un haline gelen bisküvileri derin bir kaba aktarıp üzerine eritilip ılıtılmış margarini ekleyin. Yoğurarak yumuşak bir hamur hazırlayın. Eğer hamur toplanıp kıvam bulmazsa soğuk su ilave edebilirsiniz.
  2. Yaklaşık 20-25 santim çapındaki kelepçeli kek kalıbına hamuru bastırarak ve kenarlarını 2 santim yükselterek yayın. Buzdolabına koyup bekletin.
  3. Diğer taraftan, vanilyalı dondurmayı ve çilekli dondurmayı ayrı ayrı kaplara koyun. Oda sıcaklığında dondurmaların hafifçe yumuşamasını bekleyip vanilyalı dondurmaya çekilmiş fındık içini, çilekli dondurmaya ise çekilip püre haline getirilmiş çilekleri aktararak karıştırın.
  4. Dolaptaki kalıbı çıkarıp önce fındıklı vanilyalı dondurmayı, bisküvi patasının üzerine kaşıkla yerleştirin. Keki buzdolabının derin dondurucusunda 15-20 dakika bekletin.
  5. Sonra çıkarıp üzerine çilekli dondurmayı yayın. İki katlı dondurmalı keki derin dondurucuda  en az 4-5 saat bekletin.
  6. Servis yapmadan önce dolaptan çıkarıp birkaç dakika beklettikten sonra pasta gibi dilimleyerek ikram edin. Isterseniz üzerine çikolatalı sos da gezdirebilirsiniz Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle