Annemin Usulü Sebzeli Balık Buğulama Tarifi

Annemin Usulü Sebzeli Balık Buğulama Tarifi

Harika bir balık buğulama tarifi
(1)
Hazırlama 20 dakika
6 Kişilik

Annemin Usulü Sebzeli Balık Buğulama Tarifi için Malzemeler

Annemin Usulü Sebzeli Balık Buğulama Tarifi Hazırlanışı

Annemin Usulü Sebzeli Balık Buğulama Tarifi Tarifi
  1. Patates ve kerevizleri soyup ince halkalar halinde ya da parmak biçiminde dilimleyin. Domatesleri soyup tavla zarı formunda doğrayın. Konserve enginar kalbi bulamazsanız, soyulmuş taze enginar ya da konserve enginar da işinizi görecektir.
  2. Soğanları soyup ince halkalar halinde dilimleyin. Sarmısakları ortadan ikiye bölün.
  3. Zeytinyağının yarısını geniş bir tencere ya da kapaklı bir fırın kabına gezdirip soğan halkalarını üzerine dizin. Üzerine patates dilimlerini, onun üzerine de kerevizleri sıralayın. Dizme işlemi sırasında her kata tuz, karabiber ve sarmısak serpiştirmeyi ihmal etmeyin.
  4. Dizme işlemi bitince üzerine dörde bölünmüş enginar ya da bütün haldeki enginar kalplerini yerleştirdikten sonra en üste balıkları yerleştirin. Balıkların aralarına domatesleri yerleştirip üzerine defne yapraklarını koyun. İnce kıyılmış maydanozu da serpiştirdikten sonra limon suyu, kalan sızma zeytinyağı ve sıcak suyu balıkların üzerine gezdirin.
  5. Tencereyi orta ısılı ateşin üzerine oturtup kapağı açık vaziyette suyu kaynayıncaya kadar pişirin. Pişerken ara sıra patateslerin pişip pişmediğini kontrol edin. Zaten patates pişerse balık da pişmiş demektir.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle