Yaban Elması Reçeli Tarifi

Yaban Elması Reçeli Tarifi

Tadı ve görüntüsüyle vişne reçelini andıran yaban elması reçeli.
(0)
Hazırlama 20 dakika
6 Kişilik

Yaban Elması Reçeli Tarifi için Malzemeler

Yaban Elması Reçeli Tarifi Hazırlanışı

Yaban Elması Reçeli Tarifi Tarifi
  1. Reçeli yapılan yaban elması kiraz görünümünde ve boyutundadır. Yaban elmalarını saplarını koparmadan yıkayıp süzün. Elmaları orta boy bir tencereye alıp üzerine bir çay bardağı su ilave edin. Tencerenin kapağını kapatıp orta ısılı ateşte elma suyunu bırakıncaya kadar, 10 dakika haşlayın.
  2. Üzerine, toz şeker ve bir su bardağı su ekleyip kaynayıncaya kadar karıştırın. Kaynadıktan sonra fazla karıştırmayın. 15 dakika kaynatıp limon suyunu ekledikten sonra 3 dakika daha pişirin ve ocağın altını kapatın. Reçelin ılık hale gelmesini bekleyin.
  3. Ilık hale gelen reçelin üzerine kağıt peçete yayın ve elinizle hafifçe bastırın. Böylece reçelin üzerindeki köpükler kağıt peçeteye yapışacaktır. Kağıt peçetenin bir ucundan tutarak yana doğru yavaşça kaldırın; köpüklerin peçeteyle birlikte kalktığını göreceksiniz. Bu işlemi birkaç kez daha tekrarlayarak reçelin üzerinde kalan köpükleri de temizleyin.
  4. Reçeli kavanozlara doldurup soğumasını bekledikten sonra kapağını kapatın. Buzdolabında ya da serin ve karanlık bir ortamda muhafaza edin. İkram edeceğiniz zaman çıkarıp servise sunun. Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle