Vişneli Cheese (Çiz) Kek Tarifi

Vişneli Cheese (Çiz) Kek Tarifi

Dondurulmuş ya da taze vişne kullanabilirsiniz.
(1)
Hazırlama 30 dakika
6 Kişilik

Vişneli Cheese (Çiz) Kek Tarifi için Malzemeler

Vişneli Cheese (Çiz) Kek Tarifi Hazırlanışı

Vişneli Cheese (Çiz) Kek Tarifi Tarifi
  1. Bisküviler, oda sıcaklığında yumuşamış olan yağ ve tarçın mutfak robotuna koyulur. Un haline gelinceye kadar çekilip derin bir kaba koyulur ve  yoğrularak yumuşak bir hamur elde edilir. Diğer taraftan, 25-30 santim çapında kelepçeli bir kalıba (aynı boyutlarda borcam ya da porselen kap da kullanılabilir) alüminyum folyo serilir. Böylece cheese kek kalıptan çok kolay çıkar.
  2. Hazırlanmış olan bisküvi hamuru kalıba bastırılarak yerleştirilir ve buzdolabına koyulup 30 dakika bekletilir. Diğer taraftan, içinin hazırlanması için; peynir ve yoğurt bir kaba aktarılıp mikserin orta devriyle  2-3 dakika çırpılır.
  3. Üzerine yumurta, un, vanilya ve toz şeker eklenip 1-2 dakika daha çırpılır. Hazırlanan muhallebi kıvamındaki bu karışım kalıptaki bisküvi hamurunun içine yayılır. Üzeri kaşığın tersiyle düzeltilip  önceden ısıtılıp 180 dereceye ayarlanmış fırında  pişirilir ve çıkarılır. Soğuması beklenir.
  4. Diğer taraftan, hazır çilekli jölenin yarısı paketin üzerindeki tarife uygun şekilde pişirilie. Jöle sıcak haldeyken dondurulmuş vişneler ilave edilip karıştırılır. Vişneler sıcağın etkisiyle çözülecektir. Bu vişneli jöleli sos cheese kekin üzerine gezdirilip buzdolabına konularak  soğuması beklenir. Dilimlenerek servise sunulur. Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle