Sofyalı Krep Sarması Tarifi

Sofyalı Krep Sarması Tarifi

Davetlerinizde farklılılar yaratmak istiyorsanız klasik börekler yerine bu krep sarmasını hazırlayabilirsiniz.
(0)
Hazırlama 45 dakika
6 Kişilik

Sofyalı Krep Sarması Tarifi için Malzemeler

Sofyalı Krep Sarması Tarifi Hazırlanışı

Sofyalı Krep Sarması Tarifi Tarifi
  1. Krebin harcını hazırlamak için; yağı orta boy bir tencerede kızdırıp incecik kıyılmış soğanı ekleyin. Sürekli karıştırarak 1 dakika kadar kavurun ve kıymayı ekleyin.
  2. Sürekli karıştırarak 2-3 dakika kavurduğunuz kıymanın üzerine çok ince halkalar halinde doğranmış yeşil biberleri katın. Kimyon, karabiber ve tuzu da ekleyip kısık ateşte  3-4 dakika daha  pişirin ve ocaktan alın.
  3. Diğer taraftan, krebi yapmak için ; yumurta, süt ve unu bir kaba aktarıp iyice karıştırın.Bir yemek kaşığı sıvıyağı ve tuzu ekleyip tekrar çırpın. Küçük bir teflon tavaya çok az yağ damlatın.
  4. Hazırladığınız sıvı hamurdan  bir kepçe dolusu alıp tavaya aktarın. Eşit dağılması için tavayı hemen sallayın. Krebi önlü arkalı pişirin. Bütün krepleri pişirdikten sonra içlerine hazırladığınız kıymalı harçtan birer yemek kaşığı kadar koyun. Kenarlarını içe kıvırıp rulo şeklinde sarın.
  5. Diğer taraftan, sıvıyağı geniş bir teflon tavaya koyun. Orta ısılı ateşte hafifçe kızdırın. Sardığınız rulo krepleri tavaya yan yana dizin. Ocağın altını kısın ve krepleri sallayarak tavada en az 15-20 dakika pişirin.
  6. Sıcak olarak servise sunun. Isterseniz üzerine salçalı sos gezdirin.
  7. NOT: Pütülüsa farklı şekillerde kullanılır.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle