Kedidili Pastası Tarifi

Kedidili Pastası Tarifi

Üzerine istediğiniz bir meyve sosu veya çikolata sosu hazırlayabilirsiniz.
(0)
Hazırlama 30 dakika
4 Kişilik

Kedidili Pastası Tarifi için Malzemeler

Kedidili Pastası Tarifi Hazırlanışı

Kedidili Pastası Tarifi Tarifi
  1. Kenarları yüksek dikdörtgen bir kalıba (borcam da kullanabilirsiniz) bir sıra kedidili dizin. Diğer taraftan, muhallebiyi hazırlamak için; süt, nişasta, un ve toz şekeri bir tencereye koyun. Orta ısılı ateşte, sürekli karıştırarak katılaşıp kaynayıncaya kadar pişirin.
  2. Kaynamaya başladıktan birkaç dakika sonra ocaktan alın. Yumurtaların sarılarını ve aklarını ayırın. Yumurta sarılarını bir kaseye alıp iyice çırpın ve sıcak muhallebiye katın. Yağı da ilave edip tel çırpıcıyla hızla karıştırın ve soğumaya bırakın.
  3. Ayırdığınız yumurta aklarını derin bir kaba koyup mikserin orta devriyle en az 5-7 dakika çırpın. Kar gibi olan yumurta aklarını da soğuyan muhallebiye katıp bir kaşıkla iyice karıştırın. Hazırladığınız muhallebinin üçte birini kedidilinin üzerine yayın. Bir kat daha kedidili sıralayın. Bir kat daha muhallebi ve kedidili koyun.
  4. En üste muhallebiyi yayıp buzdolabına yerleştirin. Servise sunmadan önce üzerine pudra şekeri ve robotta çekilmiş çilek, şeftali gibi bir sos gezdirin. Ya da çikolatalı sos yapın. En az 2-3 saat buzdolabında bekletip çıkarın ve dilimleyerek servise sunun.  Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle