Havuçlu Damla Fasulye Tarifi

Havuçlu Damla Fasulye Tarifi

İstreseniz fazla gelen suyu süzebilirsiniz, çünkü düdüklü tencerede pişen yemeğin buharı tamamen içerde kalır ve bu yüzden yemekler sulu olur. Aslında bu su vitaminli sudur ve çorbalarda kullanılabilir.
(0)
Hazırlama 30 dakika
4 Kişilik

Havuçlu Damla Fasulye Tarifi için Malzemeler

Havuçlu Damla Fasulye Tarifi Hazırlanışı

Havuçlu Damla Fasulye Tarifi Tarifi
  1. Fasulyelerin uç kısımlarını kırarak ayıkladıktan sonra keskin bir bıçakla 5 santim kalınlığında parçalara bölün. (varsa kılçıklaırnı ayıklayıp çapraz, verev şekilde doğrayın) Soğanı soyup incecik yemeklik doğrayın. Havucu, dışını kazıyıp yıkadıktan sonra rendenin iri delikli tarafıyla rendeleyin.
  2. Zeytinyağının yarısını düdüklü tencereye koyup soğanı ekledikten sonra karıştırarak 1 dakika kadar kavurun. Salçayı hemen ilave edip bir kez karıştırdıktan sonra havuç ve fasulyeyi ekleyin.
  3. Tuz, toz şeker, su ve kalan zeytinyağını kattıktan sonra karıştırın ve tencerenin kapağını sıkıca kapatıp orta ısılı ateşin üzerine oturtun.
  4. Yemek kaynamaya balalyınca basınç göstergesi kırmızıyı gösterecek ve sübaptan buhar çıkmaya başlayacaktır. Hemen ocağın altını kısıp yemeği kısık ateşte 10 dakika daha pişirdikten sonra ocaktan alın.
  5. Tencere soğumaya başlayınca basınç göstergesi yeşili gösterecektir. Işte o zaman tencerenin üzerindeki açma düğmesine basarak içerdeki buharın tamamen boşalmasını sağlayın.
  6. Buhar boşalınca kapağı açıp yemeği servis tabağına aktarın. Yemeği sıcak ya da ılık olarak servise sunun. Afiyet olsun…
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle