Fırın Poşetinde Ayva Tatlısı Tarifi

Fırın Poşetinde Ayva Tatlısı Tarifi

Fırın poşetinde, kendi buharında pişen ayva tatlısı yaptım... Hem şerbetsiz olduğu için daha sağlıklı hem de çok daha pratik.
(0)
Hazırlama 1,5 saat
8 Kişilik

Fırın Poşetinde Ayva Tatlısı Tarifi için Malzemeler

Fırın Poşetinde Ayva Tatlısı Tarifi Hazırlanışı

Fırın Poşetinde Ayva Tatlısı Tarifi Tarifi
  1. Ayvaları soyup önce enlemesine ortadan 2’ye kesip, çekirdek yuvalarını kabak oyacağıyla oyup çıkarın. Her bir yarım ayvayı 2’ye bölün. Böylece 1 ayvadan 4 adet yuvarlak dilim çıkarmış olacaksınız.
  2. Diğer ayvayı da aynı şekilde hazırlayın ve 8 dilim ayvayı bir fırın poşetine koyun. üzerine şekeri ve suyu aktarıp poşeti sallayın. Sonra ağzını bağlayıp bir fırın kabına poşeti yatırarak koyun. Dilimler üst üste binmesin, hepsini poşete tek sıra şeklinde yerleştirin.
  3. Poşetin tam üzerine bir bıçağın sivri ucunu saplayıp delik açın, hava alsın. Şimdi fırın kabını, fırının orta ızgarasına yerleştirin.
  4. Fırını 200 derece alt-üst fan ayarına getirin ve 10 dakika önceden ısıtın. Sıcak fırında ayvaları en az 40 dakika pişirin. Biraz kızarsın. Poşeti alın, soğuyunca içinden ayvaları çıkarıp servis tabağına aktarın. Çekilmiş ceviz içi ve kaymakla süsleyip servise sunun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle