Kaymaklı Cheese Kek Tarifi

Kaymaklı Cheese Kek Tarifi

Bu cheese keki pişmaniye ile de süsleyebilirsiniz.
(0)
Hazırlama 1 saat
6 Kişilik

Kaymaklı Cheese Kek Tarifi için Malzemeler

Kaymaklı Cheese Kek Tarifi Hazırlanışı

Kaymaklı Cheese Kek Tarifi Tarifi
  1. Bisküvileri, oda sıcaklığında yumuşamış olan yağı ve tarçını mutfak robotuna koyun. Un haline gelinceye kadar çekin ve derin bir kaba içine yoğurarak yumuşak bir hamur hazırlayın.
  2. 25-30 cm çapındaki kelepçeli bir kalıba (aynı boyutlarda borcam ya da porselen kap da kullanabilirsiniz) alüminyum folyo serin. Böylece cheese kekinizi kolaylıkla çıkarabilirsiniz.
  3. Hazırladığınız bisküvi hamurunu kalıba bastırarak ve sıkıştırarak yerleştirin.
  4. Diğer taraftan, içini hazırlamak için ; labne peynir, kaymak ve tozşekeri derin ve geniş bir kaseye aktarıp mikserin orta devriyle 3-4 dakika kadar çırpın. Yumurta, vanilya ve unu ekleyip malzemeler iyice karışıp pürüzsüz hal alıncaya kadar, 2-3 dakika daha çırpın.
  5. Karışımı hazırladığınız bisküvi hamurunun içine aktarın. 10 dakika önceden ısıtıp 150 dereceye ve alt üst konuma ayarladığınız fırında 60-65 dakika, peynirli kısım iyice sertleşinceye kadar pişirip çıkarın. Soğuyunca buzdolabına koyup bir gece kadar bekletin.
  6. Ertesi gün buzdolabından çıkarp folyoyu atın. İyice sertleşen cheese kekin üzerini mevsim meyveleri ya da pişmaniyeyle süsleyip dilimleyerek servise sunun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle