Karamelli Kup Razaryo Tarifi

Karamelli Kup Razaryo Tarifi

Kuplarımı bu kez meyve yerine çikolata ile süsledim.
(0)
Hazırlama 20 dakika
4 Kişilik

Karamelli Kup Razaryo Tarifi için Malzemeler

Karamelli Kup Razaryo Tarifi Hazırlanışı

Karamelli Kup Razaryo Tarifi Tarifi
  1. Toz şekeri küçük bir çelik tencereye koyulup kısık ateşte, tahta bir kaşıkla ara sıra karıştırılarak şeker eritilir. Şeker önce sulanacak sonra da rengi hızla kahverengiye dönüşüp karamelize olacaktır. (yani katılaşıp ağda kıvamına gelecektir) İşte tam bu sırada tencere hemen ocaktan alınır ve yaklaşık 2 su bardağı kadar hazır süt kreması içine aktarılır. Bir tel çırpıcı yardımıyla hızlı hızlı karıştırılır. Ancak krema katılınca, karameliza şeker sertleşecektir.
  2. Bu yüzden tencere tekrar kısık ateşin üzerine koyun ve sürekli karıştırılarak, sertleşen şeker çözülüp eriyinceye kadar ısıtıp sonra ocaktan alın.
  3. Diğer taraftan, nişasta ve 1 su bardağı süt derin bir kapta karıştırılır. Nişasta iyice ezilince kalan 3 su bardağı süt ilave edilir.
  4. Bu nişastalı süt, kremalı şekerin olduğu tencereye aktarılır. Sürekli karıştırılarak kaynayıncaya kadar pişirilir.
  5. Katılaşıp muhallebi kıvamına gelen karamelli krema kaynadıktan 1-2 dakika sonra ocaktan alınır. Henüz sıcak haldeyken, üzerine yumurtalar tek tek ilave edilerek tel çırpıcı yardımıyla hızlıca karıştırılır.
  6. Son olarak, 2 paket vanilya da katılıp tekrar karıştırılır. Sıcakken muhallebi kaselerine veya kup bardaklarına paylaştırılır. Üzerleri rendelenmiş çikolata veya madlen çikolata ile süslenip soğuk olarak servise sunulur. Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle