Kakaolu Amerikan Dondurması Tarifi

Kakaolu Amerikan Dondurması Tarifi

Dışarıdan dondurma almaktansa, evinizde de dondurmanızı yapabilirsiniz.
(0)
Hazırlama 20 dakika
4 Kişilik

Kakaolu Amerikan Dondurması Tarifi için Malzemeler

Kakaolu Amerikan Dondurması Tarifi Hazırlanışı

Kakaolu Amerikan Dondurması Tarifi Tarifi
  1. Süt ve vanilyayı orta boy çelik bir tencereye koyup orta ısılı ateşte, tahta kaşıkla arada sırada karıştırarak sütü kaynamaya bırakın.
  2. Diğer taraftan, oda sıcaklığında bekleyen yumurtaları derin bir kaba kırın. Üzerine toz şeker ve kakaoyu ilave edip mikserin yüksek devriyle 3-4 dakika kadar çırpın. Böylece şeker eriyip kakaoyla iyice karışacaktır. Kaynayan vanilyalı sütten 2 kepçe kadar alıp yumurtalı karışıma yavaş yavaş ekleyin. Karışımı mikserle çırparak ılık hale getirin. Bu şekilde ılıklaştırdığınız yumurtalı karışımı ocaktan aldığınız kaynar haldeki vanilyalı sütün içine yavaş yavaş aktarın. Mikserle 1-2 dakika çırparak koyu ayran kıvamında bir karışım elde edin.
  3. İçi buz dolu geniş bir tencere hazırlayın. Bu karışımı geniş bir cam kaseye aktarın ve içi buz dolu tencerenin içine oturtun. Mikserle 2-3 dakika çırparak hafifçe ılık hale getirip içine hazır süt kremasını aktarın. Mikserle en az 5-6 dakika daha çırparak koyu muhallebi kıvamında bir krema elde edin.
  4. Bu kremayı buzdolabının derin dondurucusunda en az 1 gece bekletin. Ertesi gün dondurma kaşığıyla bardaklara alıp üzerini fındık, fıstık, cevizle süsleyerek servise sunun. Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle