Elmalı Kereviz Salatası Tarifi

Elmalı Kereviz Salatası Tarifi

Kereviz, elma ve yoğurtlu harika bir salata tarifi
(1)
Hazırlama 10 dakika
4 Kişilik

Elmalı Kereviz Salatası Tarifi için Malzemeler

Elmalı Kereviz Salatası Tarifi Hazırlanışı

Elmalı Kereviz Salatası Tarifi Tarifi
  1. Salatanın sosunu hazırlamak için; mayonez ve yoğurdu derin bir kapta karıştırın. Limon suyunu katın. Tuz ve birazcık da karabiber ekleyip çatalla çırparak malzemeleri iyice karıştırın. Karışımı bir kenarda bekletin.
  2. Diğer taraftan, kerevizlerin kabuklarını soyup rendenin iri gözüyle rendeleyin. Aynı şekilde havucu da soyup rendeleyin.
  3. Elmaları da soyup ayıkladıktan sonra tavla zarı formunda doğrayın.
  4. Sonra da elma, havuç ve kerevizi mayonezli sosun içine aktarın. Bir taraftan malzemeleri karıştırmaya devam ederken, bir taraftan da iri çekilmiş ceviz içini ilave edip iyice harmanlayın.
  5. Karışımı salata tabağına aktarıp üzerini elma dilimleri ve bütün haldeki cevizlerle süsleyerek servise sunun. Arzu ederseniz, sostaki mayonez miktarını arttırabilir ve hiç yoğurt eklemeyebilirsiniz de.
  6. NOT; Kereviz soyulduğunda çok çabuk kararan bir sebze olduğu için, hemen salata sosuyla karıştırın. Eğer bekletecekseniz kararmaması için limonlu suda bekletin. Ayrıca bu salataya isterseniz 1 adet haşlanmış patatesi de rendeleyerek ekleyebilirsiniz. Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle