Cheesekekli Browni Tarifi

Cheesekekli Browni Tarifi

Cheesekek ve browninin birlikte olduğu harika bir lezzet. Gençler çok sevecek
(1)
Hazırlama 45 dakika
6 Kişilik

Cheesekekli Browni Tarifi için Malzemeler

Cheesekekli Browni Tarifi Hazırlanışı

Cheesekekli Browni Tarifi Tarifi
  1. Browniyi hazırlamak için; yumuşak yağı ve toz şekeri derin bir kaba koyup mikserin yüksek devriyle 2-3 dakika, krema gibi oluncaya kadar çırpın. Oda sıcaklığında bekleyen yumurtaları teker teker kırıp çapmaya devam edin. Tuz, kakao, vanilya ve unu katıp çırpmaya devam edin. Sonuçta kek hamurundan daha sulu, koyu ayran kıvamında bir hamur elde edeceksiniz. Hamuru buzdolabına koyup bekletin.
  2. Diğer taraftan, cheese keki yapmak için; krem peynir, yumuşak yağ ve tozşekeri başka bir derin kaba koyup mikserin yüksek devriyle 2-3 dakika kadar çırpın. Yumurtaları tek tek kırıp çırpmaya devam ederken un ve vanilyayı ilave edin. Tekrar çırpın. Bu kez, cıvık, ayran kıvamında bir karışım elde edeceksiniz.
  3. Diğer taraftan, en az 26-28 santim çapındaki kelepçeli kek kalıbını iyice yağlayın. Buzdolabında bekleyen browni hamurunu kalıba aktarın. Üzerine cheese kek hamurunu dökün. Hamurlar cıvık olduğu için birbirine karışacaktır. Hiç problem etmeyin.
  4. Keki 5 dakika önceden ısıtıp 180 dereceye ve alt üst konuma ayarladığınız fırında en az 45 dakika pişirin. Çıkarın ve soğumasını bekleyip kalıptan çıkarın. Streç filme sararak buzdolabında en az 4-5 saat bekletin. Dilimleyerek servise sunun. Bu kek Amerikan kekleri tadında, yumuşak ve gençlerin bayıldığı bir kektir.
  5. Afiyet olsun...

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle