Sebzeli Ispanyol Omleti Tarifi

Sebzeli Ispanyol Omleti Tarifi

Brunch keyfinizi taçlandıracak bir tarif.
(0)
Hazırlama 15 dakika
4 Kişilik

Sebzeli Ispanyol Omleti Tarifi için Malzemeler

Sebzeli Ispanyol Omleti Tarifi Hazırlanışı

Sebzeli Ispanyol Omleti Tarifi Tarifi
  1. Yeşil biberin ve kırmızı dolmalık biberin saplarını kesip tohumlarını ayıkladıktan sonra yıkayın ve süzün. Sonra kibrit çöpü şeklinde şerit şerit doğrayın. Sarmısakları soyup pirinç tanesi büyüklüğünde dilimleyin. Kuru soğanı incecik yemeklik doğrayın.
  2. Diğer taraftan, oda sıcaklığında bekleyen yumurtaları, rendelenmiş peyniri, tuz ve karabiberi derin bir kaba aktarıp çatal yardımıyla 1-2 dakika kadar çırpın. Karışımı oda sıcaklığında bekletin.
  3. Zeytinyağını 20-25 santim çapındaki teflon tavaya aktarıp orta ısılı ateşte kızdırın. Sonra da doğradığınız biberleri soğan ve sarmısakları kızgın yağda, sık sık karıştırarak 2-3 dakika kadar kavurun.
  4. Hafifçe yumuşayan sebzelerin üzerine peynirli yumurtalı karışımı aktarıp tahta bir çatalın ucuyla hafifçe karıştırın. Üstte kalıp pişmeyen yumurtanın akması için tavayı sık sık sallamayı ihmal etmeyin. 
  5. Omleti orta ısılı ateşte yaklaşık 3 dakika pişirin. Ocağın altını kısıp kısık ateşte omlet katılaşıncaya kadar pişirin. Düz bir tabakla ters çevirdiğiniz omleti tekrar tavaya yerleştirin.
  6. Kısık ateşte alt tarafını da 2 dakika kadar pişirip ocaktan alın. Pizza gibi üçgen dilimler halinde dilimleyip servise sunun.
  7. NOT: Kenar yüksekliği yaklaşık 2 santim olan 20-25 santim çapındaki krep tavaları omlet pişirmek için de idealdir.  Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle