Karadeniz Yemekleri Tarifleri

Karadeniz yemekleri deyince akan sular durur. Akıllara ilk önce o mükemmel peyniri ile uzayıp giden mıhlaması, ardından denizin süper lezzeti hamsiden yapılan hamsi kuşu, karalahana sarması, Akçaabat köftesi… E bunların yanı Karadeniz deyince akıllara fındık, çay, mısır, mısır ekmeği ve hamsi gelir. Yağmurlu, serin, yemyeşil ve masmavi bir bölge olan Karadeniz, hem huzuru size sunar hem de doğal lezzetli yemekleri.

Şehirlerinin hemen hemen hepsi denize bakan Karadeniz’de, haliyle asırlardır kendine has bir yeme içme kültürü oluşmuş. Karadeniz meşhur yemekleri ünü ülkeyi aşan bir öneme sahip olmuştur. Size tavsiyemiz güzel bir Karadeniz turuna çıkın ve hem o mis gibi oksijen diyarını gezin hem de bol bol yemek yiyerek doğal ürünlerle yapılmış yemeklerin tadına varın. Türkiye’de binlerce restoranda yapılan Karadeniz pidesinin en güzelini ise hiç kuşkusuz ki Trabzon’da yiyeceksiniz. Akçaabat köftesi, Hamsiköy fırın sütlacı ve haşlanmış mısır da vazgeçilmeziniz olacak.

Karadeniz’in meşhur yemekleri nedir?

Sorularının cevabını ise size dolu dolu sofralar cevap verecek. Ancak hem vaktim hem de nakidim yok nasıl gidip gezeyim ben oralarda diyorsanız da tabii ki Karadeniz yöresel yemeklerinin güzel ve tane tane anlatımlı tarifleri için Sahrap Soysal’ı ziyaret etmeniz yeterli olacak. Mısır unu çöreğinden tutun da turşu kavurmasına kadar, nokul tarifinden kaygana tarifine kadar daha neler neler, nasıl güzel lezzet tarifleri sizi bekliyor bir bilseniz. Önce markete, manava, ardından da istediğiniz tarifi seçip hemen mutfağa girişin. Akşam yemeğine birbirinden leziz Karadeniz yemekleri sunun. Birbirinden harika ve lezzetli, bol tereyağlı yemekleriyle ön plana çıkan Karadeniz mutfağı, yeşillikleri kadar renkli. Bol tereyağıyla hem damakları şenlendiren hem de karınları doyuran karadeniz yemekleri ile sofralarınızı şenlendirin

Karadeniz yöresel yemeklerini öğrenmek, uygulamak ve yapmak için hemen Sahrap Soysal’ı ziyaret edin.

Daha Fazla..