Kaparili Külbastı Tarifi

Kaparili Külbastı Tarifi

Balık soslu bu ete bayılacaksınız...
(0)
Hazırlama 2 saat
6 Kişilik

Kaparili Külbastı Tarifi için Malzemeler

Kaparili Külbastı Tarifi Hazırlanışı

Kaparili Külbastı Tarifi Tarifi
  1. Bu yemeği yapmak için dana rostoyu bütün olarak da kullanabilirsiniz. Ancak, dilimlenmiş olarak kullanmanız daha pratik olacaktır.  Yaklaşık 3-4 milimetre ya da en fazla yarım santim kalınlığındaki rosto dilimlerini düdüklü tencereye aktarın. Pişirme işlemi için normal tencere kullanacaksanız, haşlama süresini de uzatmanız gerekir. Etlerin üzerine ılık su, dörde bölünmüş kuru soğan ve zeytinyağını ekleyip tuz ve karabiberi serpiştirin. Etler iyice yumuşayıncaya kadar, en az bir saat kadar pişirin. Bir saat sononda etler hala yumuşamadıysa pişirme işlemine devam edebilirsiniz.
  2. Diğer taraftan, sosu hazırlamak için; Yağını süzdüğünüz ton balığını mutfak robotuna aktarın. Varsa, 2 adet ançuez ekleyin. Kapari çiçekleri, mayonez ve limon suyunu da ilave edin. Son olarak, haşlanan etin suyundan 1 su bardağı alarak robota aktarın. Tüm malzemeleri koyu bir sos elde edinceye kadar robottan geçirin.
  3. Haşlanmış rosto dilimlerini tencereden çıkarıp servis tabağına yerleştirin. Hazırladığınız sosu, ılık haldeki etlerin üzerinde gezdirip servise sunun. Çok lezzetli olan bu İtalyan antre yemeğinin sosundaki balık kokusu hiç hissedilmez. Afiyet olsun.

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle