Krep Tarifleri

Kahvaltılara tek başına yetebilen krep tarifi tatlı ya da tuzlu fark etmeksizin her çeşit kahvaltılığa yakışabilen bir yiyecektir. Krep nasıl yapılır merak ediyorsanız öncelikle bazı püf noktalarını bilmelisiniz. Örneğin, kolay krep tarifi karışımınızda kesinlikle un topaklanmasına izin vermemelisiniz. Tamamen pürüzsüz bir karışım elde edinceye kadar krep malzemelerini çırpın. Hatta çırpma işleminden sonra krep hamurunu süzgeçten geçirirseniz daha güzel bir hamur elde edersiniz. Çok fazla ya da çok az yağ kullanmaktan kaçının. Fazla yağ kullandığınızda hamur çok fazla yağ çekecek, az kullandığınızda ise tavaya yapışıp şeklini bozacaktır. Ayrıca bunun için mutlaka bir krep tavası kullanmalısınız. Tavaya kepçeyle krep hamurundan döküp her yana eşit şekilde yayıldığından emin olmak için tavayı sağa sola hareket ettirmelisiniz. Krep yaparken dikkat etmeniz gereken bir başka konu ise krepi fazla kalın yapmamanız gerektiğidir. Ne kadar ince yaparsanız yemesi o kadar keyifli olacaktır.

Krepi sadece kahvaltılık olarak kullanmak yerine diğer krep çeşitlerini de deneyebilirsiniz. Normal un yerine çavdarlı un, kepekli un, tam buğday unu ve hatta badem unu bile kullanabilirsiniz. Krepinizi tatlılarla tüketmek istiyorsanız tek yapmanız gereken şey krep hamuruna tuz katmamak olacaktır. Krep tarifleri genelde iki veya dört kişilik verilir. Eksiltip arttırmak isterseniz malzemeleri aynı oranda değiştirebilirsiniz.

Midesi süte hassas olan ya da kullanmak istemeyenler sütsüz krep tarifi hazırlayabilirler. Bunu hazırlamak için süt yerine suyun ölçüsünü arttırarak kullanabilirler. Krep yapılışı son derece basit, sonucu son derece doyurucu tariflerdir.

Bizim baklava usulü incecik kreplerin arasına krema sürülüp kat kat dizilmesiyle hazırlanan krep pastası tarifi, akşam yemeğine alternatif tavuklu krep tarifi, şık davet sofralarına krepli kanepe tarifi, kabul günlerine yeni alternatif ıspanaklı krep börek tarifi, kıymanın en çok yakıştığı yemeklerden krep lazanya tarifi, sağlığına dikkat edenlere karabuğday unlu krep tarifi, kendi mutfağında gurme lezzetler yaratmak isteyenlere portakallı krep tarifi, öğlen yemeğini en az akşam yemeği kadar önemseyenlere ton balıklı krep dürüm tarifi, biraz daha pasta tadını yaşamak isteyenler için fırında pişen podufuk krep tarifi gibi daha birçok krep tarifi için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Daha Fazla..