Kuru Pasta Tarifleri

Şöyle çayın kahvenin yanında canınız atıştırmalık bir şeyler mi istiyor? O halde kolları sıvayıp, evde tatlı veya tuzlu kuru pasta çeşitleri yapmak tam size göre olacak! Tatlısından tuzlusuna, çeşit çeşit kuru pastalar, size pastanenin yollarını hiç de arşınlatmayacak. Artık evinizde, sıcak sıcak tazecik kolay kuru pasta tarifleri yapacaksınız. İlk defa Roma’da M.Ö 3. yüzyılda Latince “bis coctum”, yani iki defa pişirilmiş olarak adlandırılan bisküviler, zamanla türeyerek günümüze çeşit çeşit bisküviler, kurabiye ve kuru pastalar olarak gelmiştir.

Kuru pasta çeşitleri ve tarifleri ile hem mutfaktan zevk alacak hem de akşam çaylarınızda ve misafir ziyaretlerinde ev yapımı güzel kuru pastalar sunacaksınız. Bu kuru pasta tarifleri size pastane lezzetlerini unutturacak! Eş, dost, akraba ziyaretlerine giderken eli boş gitmemenizi sağlayacak, kutlama ve organizasyonlarınızda soflarınızı süsleyecek kuru pasta çeşitleri damaklarda çok hoş tatlar bırakacak. Hatta belki de bundan sonra kuru pasta ile anılmaya başlayacaksınız. Çay ve kahve sohbetlerinizde atıştıracağınız kuru pastalar ile sohbetleriniz daha da eğlenceli hale gelecek. Kim güzel ve taze kuru pasta çeşitlerine karşı koyabilir ki? Tek lokmada ağzınıza atacağınız, ağızda dağılan tazecik kuru pastalar hazırlamak için kolları sıvayın ve doğru mutfağa! İster misafirlerinize ikram edin, ister kendiniz afiyetle tüketin...

Ancak artık dışarıdan kuru pasta almak yerine bu pratik tarifler sayesinde tuzlu ve tatlı kuru pastayı pastanelerden hazır almak yerine evde kendiniz yapacaksınız. Arkadaş toplantılarının vazgeçilmez tadı kuru pastalardır. Siz de pastanedekiler gibi harika kuru pastalar yapmak isterseniz, sitemizdeki kuru pasta tarifleri kategorisini inceleyebilirsiniz. Kuru pasta tariflerinin zengin çeşidini ve bol lezzetini sitemizden takip edebilirsiniz.

Pastanelerden aldıklarınızı hem unutturacak hem kıskandıracak kadar lezzetli tatlı ve tuzlu kuru pasta tarifleri ile midenizi mutlu edeceksiniz. Susamlı simit kurabiye, tatlı pastane kurabiyesi, bayatlamayan tuzlu kurabiye, çikolatalı kurabiye, reçelli ve marmelatlı kurabiye... farklı farklı, çeşit çeşit kuru pasta tarifleri sizi bekliyor.

Kuru pasta çeşitleri ve tarifleri için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla..