• 1

Diyet Tatlı Tarifleri

Çoğu insan diyet yaparken en çok tatlılara ve şekerli şeylere karşı koymakta zorlanır. Özellikle akşam yemeklerinden sonra vücudumuz büyük oranda şekerli bir şeylere ihtiyaç duyar ve beyne uyarı vermeye başlar. İşte diyetin en zor kısmı da herkes için olmasa da budur. Diyet yaparken tercihimizi tatlı konusunda özellikle az kalorili ve hafif sütlü diyet tatlı çeşitlerinden yana yapmalıyız. Örneğin; ben çikolatasız yapamam diyenlerdenseniz, üç minik kare ve bitter çikolata olarak günlük tüketiminizi indirmelisiniz.

Diyet tatlı tarifleri deyince, bazıları da diyet tatlı mı olur diye sormadan edemiyoruz. Ancak biraz önce de belirttiğimiz gibi, vücudumuzun nasıl ki tuzlu şeylere ihtiyacı varsa, tatlı şeylere ihtiyacı vardır ve kararında olarak tüketebilmek, daha hafiflerini tercih etme tabii ki mümkün. Gün aşırı, diyet tatlı çeşitleri tüketirken, az şekerli sütlü tatlıları tüketebilirsiniz. Hem sütlü tatlılar sayesinde, günlük protein ihtiyacınızın da bir kısmını karşılamış olursunuz. Şerbetli tatlılara gelince de 2 ayda bir olmak şartıyla, çok az miktarda tabii ki tüketilebilir.

“Peki, ben evde nasıl diyet tatlı tarifleri hazırlarım?” diyorsanız da hafif ve şeker krizlerinizi bastırabileceğiniz diyet tatlı tarifleri için Sahrap Soysal’ı ziyaret edebilir, tane tane anlatımlı ve pratik diyet tatlı tariflerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sütlü tatlıların yanı sıra, diyet bir dondurma, kurabiye ya da kek tariflerine de ulaşabilirsiniz. Artık arkadaş toplantılarınızda, misafir ziyaretlerinizde ev yapımı tatlı yaparken, hafif ve diyet tatlıları tercih edebilirsiniz. Eminiz ki özellikle hanımlar bu fikre bayılacaktır. O halde kolları sıvayın, mutfağa doğru gidip hemen işe koyulun. Şimdiden hepinize afiyet olsun.

Değişik ve kolay anlatımlı diyet tatlı tariflerine ulaşmak için Sahrap Soysal’ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla..