• 1

Pandispanya Tarifleri

Pandispanya, pasta keki olarak da bilinen lastik gibi yağsız bir kektir. Pandispanya keki tarifi genellikle yaş pasta yapımında kullanılır. Arzuya göre kakaolu da hazırlanabilen pandispanya keki çoğunlukla koyulacağı malzemeyi de ön plana çıkarmak adına sade hazırlanır. Pandispanya kek tarifi yaş pastaya döndürülmeden hazırlanıp beş çayı menüsüne eklenebilir. En basitinden üzerine pudra şekeri serpebilir ya da çırptığınız kremayı üzerine sürebilirsiniz.

Pandispanya Keki Tarifi

Pandispanya hazırlarken takip ettiğiniz tarifteki malzeme miktarına harfiyen uymaya çalışın. Hazırladığınız tüm malzemelerin oda sıcaklığında olmasına dikkat edin. Yumurta ve toz şekeri mutlaka bir mikser kullanarak iyice çırpmaya özen gösterin. Pandispanya tarifleri uygulanırken yumurtanın beyazı ve akı ayrı ayrı çırpıldığı için bunların birbirine karışmamasına dikkat edin. Ayrıca pişereceğiniz fırını ayarlayıp önceden ısıtın. Pandispanyanın piştikten sonra kurumasını önlemek için su, süt veya meyve suyu gibi sıvılarla, kullanacağınız malzemeye göre uygun olanıyla ıslatın. Pandispanyayı katlara bölmek için mutlaka iyice soğumasını bekleyin.

Pandispanya Tarifleri Nasıl Yapılır?

Pandispanya yapımı kolay gibi gözükse de birkaç püf nokta ile daha lezzetli olabilir. Pandispanyanın yüzeyi pürüzsüz olmalıdır. Bu yüzden hamuru çok iyi karıştırmanız ve bütün malzemelerin birbiriyle özdeşleştiğine emin olmanız gerekir. Pandispanya yapılışı genel olarak un, şeker, yumurta ve vanilya malzemelerinden oluşur. Bu malzemelere ek olarak kakao da eklenebilir.

Özellikle meyveli, vanilyalı kremalı pastalar için sade pandispanya tarifi, çikolatalı pastalar için kakaolu pandispanya tarifi ve daha birçok pandispanya tarifleri hazırlayabilirsiniz. Sade hazırladığınız pandispanyanızı pişirdikten sonra üzerine şerbet yapıp döktüğünüzde nefis bir tatlı elde edersiniz.

Pandispanya keki nasıl yapılır merak ediyorsanız sitemizi inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla..