• 1

Limonata Tarifleri

Havalar ısınıyor, vücudumuz hararet yapmaya başladı bile. Peki, yaz deyince sizin de bizim gibi aklınıza şöyle buzlu ve içinizi ferahlatan bir limonata tarifi mi geliyor? Hem sağlıklı, hem antioksidan bir limonata kim istemez ki?

C vitamini yönünden çok zengin, toksin atmaya, sindirime, zihnimizi zinde tutmamıza yardımcı, içinde bulundurduğu pektin lifi sayesinde de acıkmayı geciktirici bu güzel ve bol faydalı sarı sebze, suyuyla da bizi bizden alıyor. Üstelik Sahrap Soysal ile klasikleşmiş limonatanın yanı sıra yerine başka meyvelerle ve hatta lavanta ile bile değişik limonata yapımı nasıl olur sorusuna da yanıt bulacaksınız. Üstelik özellikle sıcak havalarda evinizde ağırladığınız misafirlerinize bol buzlu ve soğuk bir limonata sunmak, oldukça cezbedici bir ikram olacak. Üstelik vakit kaybetmeden ve zevkle yapabileceğiniz limonata tarifleri ile akşam yemeklerinizin yanına da faydalı ve güzel bir içecek koyabilirsiniz. Çocuklarınıza da çok şekerli ve zararlı içecekler yerine farklı limonata çeşitleri vererek, hem sağlıklarını koruma altına alıp hem de serinlemelerine yardımcı olabilirsiniz.

Kolay limonata tarifi mi arıyorsunuz? Artık doğru adrestesiniz. Limonata yapımı her ne kadar kolay ve pratik olsa da bazı püf noktaları ile birlikte içimi doyumsuz bir hale getirilebilir. Üstelik düşündüğünüzün aksine, limonatayı sadece limon ile yapmak zorunda da değilsiniz! İster çilekli, ister frambuazlı, ister lavantalı limonata. Sizin için birçok farklı limonata tarifi sunuyoruz. Mutlulukla mutfağa girin, mutlulukla hazırlayın ve mutlulukla sevdiklerinize ikram edin. Tek ihtiyacınız olanlar ana malzemelerden limon ve içme suyu. İşte bu kadar ucuz ve kolay! Çok pratik, katkısız ve uzun süre buzdolabınızda serin serin saklayabileceğiniz limonatalar hazırlamak çok eğlenceli. Üstelik yazın da herkes arasında çok moda. Sevdiklerinize katkı maddesiz, lezzetli ve serin bir limonata ikram edin. Güzel günlerde afiyetle limonatalarınızı tüketmeniz dileğiyle.

Limonata tarifleri nasıl yapılır sorunuzun cevabı için Sahrap Soysal’ı ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla..