• 1

Waffle Tarifleri

Özellikle son yıllarda ülkemizde de yoğun ilgi gören waffle, üzerine çeşit çeşit çikolata, meyve, şekerleme, fındık, fıstık parçacıkları konularak mükemmel bir tadı bizlere sunuyor. Hatta öyle lezzetli ve moda ki birçoğumuzun arkadaşları arasında arasında “waffle yemeye gidelim mi?” diyalogları bile gerçekleşmeye başladı.

Waffle Nedir?

Waffle, Belçika asıllı güzel mi güzel bir hamur tatlısı. Üzerine erimiş çikolata, taze meyveler, kuruyemişler ve soslar konularak sunulur. Yani leziz mi leziz, kalorisi bol, malzemesi bol waffle tarifinin temeli Belçikalılara dayanır. Günümüzde hemen hemen her restoranların menülerine giren waffle, şimdilerde herkes için damaklarda şölene dönüşen bir tatlı olsa da Belçikalılar için öyle değil, tam tersi önemli bir besin kaynağı ve yiyecekleridir. Hatta öyle ki Belçika ve Amerika’da sade olarak bile günün her saatinde tüketilmektedir. Sizde kendinize güzel mi güzel tatlı mı tatlı bir ödül vermek isterseniz,güzel bir waffle ile ya da waffle tarifi sayfamızı açarak bunu yapabilirsiniz.

Peki, aranızda waffle sevmeyen var mı? Bizce kalorisi dışında, karşı koyacak kimse yoktur. Tatlıların en bol malzemelisi olan waffle tarifleri hazırlamak için waffle'ı nasıl yaparım diye tereddüt etmeden ve vakit kaybetmeden hemen kolları sıvayın.

Kolay Waffle Tarifleri

Evde waffle'ı nasıl yaparım diye kara kara düşünseniz de waffle yapılışı hiç de sandığınız kadar meşakkatli bir iş değil. Evinizde makinesi yoksa tost makinesini kullanarak rahatlıkla waffle yapabilirsiniz. Ya da ben illaki makinesi ile yapacağım diyorsanız eviniz için en kısa süreden bir tane edinin. Ardından waffle malzemeleri ve waffle tarifleri ile işe koyulun. Waffle hamurunuzu hazırlayın, ister bitter, ister sütlü, ister beyaz çikolatayı üzerine sürün, içine dilediğiniz dilimlenmiş meyvelerden koyun… Bir de dövülmüş fındık, fıstık, ceviz gibi kuruyemişlerden ekledikten sonra üzerine ya da yanına 1 top dondurma da eklediğinizde muhteşem tada varmanın vakti geldi demektir. Böylelikle canınız her waffle istediğinde dışarı çıkmak ya da sipariş vermek zorunda kalmadan hazırlayabilirsiniz.

Pratik waffle tarifleri için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla..