• 1

Bebek Mamaları Tarifleri

Dünyanın her yerinde değişmeyen bir gerçek var ki o da herkesin bebeğinin çok özel ve güzel olduğu… Özellikle anneler, daha onlar dünyaya gelmeden canını ortaya bile koymayı göze alır. E bu kadar önemli ve değerli oldukları için de gelişimleri ve dolayısıyla beslenmeleri de tabii ki çok büyük önem taşır. Kimisi annelerini emmez, kimisi annenin sütü bitse bile hala emmek ister… Kimisi de çok az emdiği için mecburen ek gıdalara geçer.

İşte anne sütünün bittiği yerde mama çeşitleri yerini alıyor. Bebek maması hazırlarken de en besleyicisi ve en güzelini yapmak istemeniz oldukça normal. Bebek mama tarifleri için de oldukça besleyici ve yaratıcı tariflerimiz var sizin için. Artık sebze ve meyveyle beslenebilir, bol bol vitamin alabilirler. Mesela sade sebze püresi için ihtiyacını olan şeyler o kadar basit ki; havuç, patates, soğan, domates, fasulye, ıspanak, pazı ya da semizotu, maydanoz, taze nane ve tereyağı. İşte bu kadar kolay malzemeli mama tarifleri. Bebeğiniz için güvenle hazırlayabileceğiniz, sağlıklı, pratik bebek maması ile bebeğiniz kocaman olacak.

Mama tarifleri ile en doğal ve besleyici gıdalar ile bebeğinizi rahatlıkla besleyebilirsiniz. 6 ayı dolduran bebekleriniz için de tabii ki doktorunun da onayı ile birlikte ek gıdaya geçebilirsiniz. Doğumdan sonraki 4’üncü ayı atlatınca bebeğinizin çok hızlı büyümeye başladığını fark edeceksiniz. Bu nedenle de 5. Aydan itibaren ek gıda beslenmeleri de çok önemli yer tutacak. Kendileri büyüdükçe daha çok enerji harcayıp, daha fazla gıdaya gerek duyacaktır vücutları. Biz de ebeveynler olarak elimizden geleni yapacak ve evde hazırlayabileceğimiz mama tarifleri ve çeşitleriyle en kaliteli ve doğal şekilde beslenmelerini sağlayacağız.

Siz de en güzel ve besleyici bebek maması çeşitleri ve tarifleriyle bebeğinizin gelişimine en güzel katkıyı sağlamak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla..