750 ML Zeytinyağı 41.00 TL

Koyu Cam Şişe 750 ml Natürel Sızma Zeytinyağı

  • 100% Natürel
Adet

Natürel Sızma Zeytinyağı nedir?

Asit oranı en düşük ve en kaliteli zeytinyağı olan zeytinyağları, natürel sızma zeytinyağı olarak tabir ediliyor. Akhisar’dan özenle ve tek tek toplanan doğa mucizeleri zeytinleri, 4-5 saat içerisinde sıkım için fabrikalara götürüyoruz. Tazeliğini yitirmeden sıkım fabrikalarına giden eşsiz meyveleri, otomatik makinelerde ve el değmeden sıkıyoruz. Sıkıldıktan sonra hiçbir işlem görmeden ve taptaze haliyle sizler için yine el değmeden şişeliyoruz. Böylelikle Uluslararası Zeytinyağı Komitesi (UZK) ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belirlenmiş standartlara göre, en kaliteli zeytinyağı kategorisinde yer alarak, “Natürel Sızma Zeytinyağı” olarak tabir edilen en kaliteli zeytinyağını sunmuş oluyor.

Soğuk Sıkım yöntemi nedir?

Mucizevi bitkiler olan zeytinler, narin ve naiftir. Kimse onları dalında gördüğünde, bizlere inanılmaz lezzetler sunacaklarını tahmin edemez. Ancak emek ve özenle toplanıp, sıkım fabrikalarına ulaşan zeytinlerimizi, otomatik ve hijyenik koşullarda 26 derecenin üstüne çıkılmadan sıkıyoruz. 26 derecenin üstüne çıkılmayan sıcaklıkta sıkılan zeytinyağları için ise “Soğuk Sıkım” tabirini kullanıyoruz. Soğuk Sıkım ile elde edilen zeytinyağları da doğal tadını ve rengini kaybetmeden bizlere ulaşmış oluyor.

Özenle, emekle ve bol bol sevgiyle yetişen zeytinler, bize emeklerin karşılığını vererek, gurmelerin özellikle hayran olduğu ayrıcalıklı, yeşil renkte ve buruk bir acılığa sahip olan harika natürel sızma zeytinyağları sunuyor .

Daha Fazla..