Kayısılı Puding Pastası Tarifi

Kayısılı Puding Pastası Tarifi

Rengi güzel, kendisi güzel tam misafirlik ve yapımı da oldukça basit bir tarifimiz var! Eksik malzemeler alınsın, hemen mutfağa koşulsun!
(0)
Hazırlama 45 dakika
8 Kişilik

Kayısılı Puding Pastası Tarifi için Malzemeler

Kayısılı Puding Pastası Tarifi Hazırlanışı

Kayısılı Puding Pastası Tarifi Tarifi
  1. 23-28 santim çapındaki kelepçeli kek kalıbının dibini ve etrafını pişirme kağıdı ile iyice kaplayın. Diğer taraftan bisküvileri mutfak robotunda çekerek ya da temiz buzdolabı poşetinin içinde ezerek un haline getirin ve ılık hale gelen yağın içine aktarın.
  2. Bisküviler iyice karışıncaya kadar yoğurup yumuşak bir hamur elde edin. Hamuru, iyice bastırarak kalıba yerleştirin ve 30 dakika kadar buzdolabında bekletin.
  3. Üzerinin kreması için; iki ayrı tencerenin birine vanilyalı pudingi ve kayısı suyunu, diğerine diğer vanilyalı pudingi ve sütü koyun. (Kayısı suyu yerine kayısıları robottan iyice çekerek, su ilavesi ile de katabilirsiniz) İki karışımı da kısık ateşte, sürekli karıştırarak kaynayıncaya kadar pişirin. Biri kayısı renkli, diğeri beyaz iki puding kaynamaya başlayınca ocaktan alın. Buzdolabındaki kalıbı çıkarıp karıştırarak hafif ılık hale getirdiğiniz beyaz pudingi bisküvi kekinin üzerine aktardıktan üzerini sonra kaşığın tersiyle düzeltin. Tekrar buzdolabına koyup 20-25 dakika daha bekletin.
  4. Pastayı buzdolabından tekrar çıkarıp üzerine bu sefer de kayısılı pudingi gezdirin ve üzerini tekrar düzeltin.
  5. Buzdolabında en az 5-6 saat kadar beklettikten sonra çıkarıp kalıbın kelepçelerini açın ve pastayı servis tabağına yerleştirin. Üzerini taze kayısı dilimleri ve Hindistan ceviziyle süsleyip dilimleyerek servise sunun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle